Konkurs fotograficzny „Las” w kl. 2 a SP 3

Klasowy konkurs fotograficzny „Las”. Zaprosiliśmy Pana Włodzimierza Zdaniuka, by dokonał wyboru najciekawszych zdjęć, wykonanych przez uczniów klasy 2a. Oto wyniki: I m. Łukasz Gołombiewski, II m.Michalina Porszewska, III m.Antonina Kolender. Przy okazji barczewski fotograf opowiedział o sztuce fotografii, pokazał zdjęcia Barczewa i okolic o różnych porach dnia oraz porach roku. Było to ciekawe spotkanie!

Wychowawczyni klasy,Beata Sierpińska.

„Szkoła do hymnu” – wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”

„ W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz       z Radą Dzieci i Młodzieży.”

Do inicjatywy wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączyliśmy się już w ubiegłym roku.

W tym roku również nasza szkoła zgłoszona jest do udziału w tej inicjatywie. Cała społeczność szkolna ( 471 uczniów i 42 nauczycieli) włączy się w akcję  „Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

” Dawne zabawki ludowe” – wycieczka do Muzeum Domu Gazety Olsztyńskiej w Olsztynie

30 października uczniowie klasy II B SP 3 uczestniczyli w warsztatach ” Dawne zabawki ludowe” przygotowanych przez Panie pracujące w Muzeum  Domu Gazety Olsztyńskiej w Olsztynie. Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania pięter, na których między innymi można było zobaczyć wystawę gazet, maszyn, drukarek , klasę szkolną, zeszyty dzieci, dzienniki lekcyjne itd. Następnym etapem był pokaz dawnych zabawek, zwłaszcza drewnianych, omówienie sposobu i powstawania. Na koniec dzieci wykonały swoje papierowe zabawki- wiewiórki. To była bardzo wartościowa  i interesująca  lekcja.
Wychowawca- Izabela Futerska

„Światełka Pamięci”

„Światełka Pamięci” uczniów 2 a SP 3 na starym cmentarzu katolickim w Barczewie. Dziękuję rodzicom uczniów, za przyłączenie się do akcji i przygotowanie tak wielu zniczy.

Wychowawczyni klasy, Beata Sierpińska.

LAPBOOKI o LESIE w 2a

Ostatnie tygodnie w klasie 2a SP 3 były pod hasłem „LAS”. Uczniowie podsumowali wiedzę podczas zajęć praktycznych w lesie,  rozpoznawali gatunki drzew, poznali ich budowę oraz warstwy lasu. W grupach stworzyli też leśne stworki, a na koniec był czas na fotografowanie przyrody. Najciekawsze zdjęcia wezmą udział w klasowym konkursie fotograficznym. Podsumowaniem bloku było wykonanie LAPBOOKÓW, zaangażowali się wszyscy, nawet rodzice. Brawo Wy! :). Wych. klasy- Beata Sierpińska

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav