Wyjazd na Warsaw Comic Con

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas: siódmej, klas gimnazjalny oraz liceum wzięli udział w najlepszym w Europie festiwalu popkultury WARSAW COMIC CON. Prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Wszystko w jednym miejscu: spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Dodatkowo uczniowie i uczestniczyli w wydarzeniu GOOD GAME – targi gier video i sprzętu komputerowego. Raj dla graczy. Nowości wydawnicze, spotkania z niezależnymi twórcami gier i aplikacji, strefa turniejowa – w tym zawody rangi międzynarodowej, strefa „Free to play”, gdzie znani youtuberzy poprowadzą eventy otwarte dla każdego zwiedzającego. Ponad 1000 stoisk.

Uczniów spotkały następujące atrakcje

 • Spotkania z gwiazdami, autorami i rysownikami m.in Andrzej Sapkowski
 • Wielkie roboty, smoki i statki kosmiczne!
 • Strefy: Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, i Wikingów
 • Wioska Fantastyki
 • Największy konkurs Cosplay w Polsce
 • Aleja Artystów
 • Strefa Inicjatyw
 • Warsztaty, prelekcje, pokazy
 • Liczne konkursy
 • Strefy wolnego grania (ponad 1 000 konsoli i PC)
 • Premiery gier
 • Spotkania z twórcami gier i gwiazdami e-sportu
 • Game Jam
 • Gry VR
 • Konkursy
 • Turnieje w gry planszowe oraz komputerowe

Młodzież jest zachwycona wyjazdem i już nie może się doczekać wyjazdu na IV edycję, która odbędzie się w październiku.

Opiekunami podczas wyjazdu byli:

Tomasz Sarwiński

Sławomir Długiński

Małgorzata Bronowska – Waliszewska

 

 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 05.04.2018r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły. Najpierw swoje utwory recytowali uczniowie klas IVb i Va. W tej grupie wiekowej I miejsce zdobyła Aleksandra Michalska , II – Dominik Gręda, III – Agata Daniłowska, a wyróżnienie otrzymała Maja Kowalska. Wszyscy wymienieni uczniowie reprezentowali klasę IVb SP. Następnie rozpoczął się II etap konkursu, na którym swoje utwory zaprezentowały dziewczęta (chłopców, niestety, nie było) z klasy VIIa i gimnazjalistki. Musiały one oprócz wiersza przedstawić także fragment prozy. W tej grupie wiekowej zwyciężyła Karolina Żak z klasy IIIb gimnazjum, II miejsce zajęła Izabela Markowicz z klasy IIb gimnazjum, a III – Klaudia Klein również z klasy IIb gimnazjum. Wyróżnienie przypadło uczennicy klasy VIIa – Izie Wójcik.
Uczniów oceniała komisja w składzie: Magdalena Łowkiel (gość specjalny), Małgorzata Bronowska – Waliszewska oraz Katarzyna Więckowska. Konkurs zorganizowała Małgorzata Korczak.
Najlepsi otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, zakładki do książek, a pozostali – ciekawe naklejki ze „złotymi myślami”.
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się już 10.04.2018 r. w Domu Kultury w Barczewie.
Życzmy im powodzenia!

Historia Szkoły

Historia szkoły   

 • 1 września 1999 roku Mirosław Kuliś – Burmistrz Barczewa założył Gimnazjum nr 1 w Barczewie z siedzibą przy ulicy J. Słowackiego i powierzył funkcję Dyrektora Szkoły Pani Krystynie Szter.
 • 9 czerwca 2002 roku z woli społeczności Gminy Barczewo położono KAMIEŃ WĘGIELNY i wmurowano AKT EREKCYJNY w powstającym budynku nowej szkoły przy ulicy Północnej 14.
 • 1 września 2003 roku rozpoczęły się zajęcia lekcyjne w naszym wymarzonym budynku.
 • 21 maja 2004 roku Arcybiskup Edmund Piszcz – Metropolita Warmiński poświęcił szkołę, Elżbieta Wąsowska – Burmistrz Barczewa przekazała budynek społeczności gimnazjalnej.
 • 13 maja 2006 roku Gimnazjum nr 1 w Barczewie otrzymało imię Ziemi Warmińskiej i Sztandar.
 • 1 września 2007 roku została oddana do użytku całej społeczności gimnazjalnej hala sportowa.
 • 1 września 2008 roku  Lech Nitkowski – Burmistrz Barczewa powierzył funkcję Dyrektora Szkoły Panu Zbigniewowi Podlaskiemu.
 • 1 września 2013 roku  Lech Nitkowski – Burmistrz Barczewa powierzył funkcję Dyrektora Szkoły Pani Alicji Sawickiej

Dni Otwarte ECDL w dniach 19-25 marca 2018 r – podsumowanie

Minął tydzień Dni Otwartych ECDL. W naszej szkole uczniowie na wybranych lekcjach informatyki uczestniczyli w quizach i zabawach związanych z tematyką Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Szczególny charakter przyjęły zajęcia z gimnazjalną klasą II C, w której realizowana jest innowacja edukacyjna „Programować każdy może”. Klasa uczestniczyła w teście wiedzy o ECDL, a trzej zwycięscy uczniowie:

 • Robert Jabłoński
 • Juliusz Wysocki
 • Mateusz Dutkiewicz

otrzymali od Polskiego Towarzystwa Informatycznego bezpłatne vouchery na egzaminy ECDL o wartości 294 zł.

Dodatkowo każdy uczeń klasy II C, który przystąpił do testu otrzymał nagrody ufundowane przez Centrum Wiedzy i Nauki w Olsztynie.

Nie tylko młodzież brała udział w Dniach Otwartych ECDL. Siedmioro nauczycieli naszej szkoły:

 • Alicja Hanna Sawicka
 • Zbigniew Podlaski
 • Lidia Zelman
 • Jolanta Jakończuk
 • Alicja Czarnecka-Zyskowska
 • Karolina Wawrzyniak
 • Małgorzata Gibas-Puchowska

przystąpiło do egzaminu praktycznego i w dniu 23 marca 2018 r. odebrało Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych E-Nauczyciel.

Certyfikat e-Nauczyciel jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w celu podniesienia poziomu przygotowania nauczycieli do stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy edukacyjnej i wychowawczej w szkole, jako instytucji społeczeństwa informacyjnego.

Całość Dni Otwartych przygotował i poprowadził nasz nauczyciel oraz egzaminator ECDL Tomasz Sarwiński.

Pełna fotorelacja z wydarzenia, na szkolnym profilu facebook.

„ROK DLA NIEPODLEGŁEJ”

„ROK DLA NIEPODLEGŁEJ”

2 marca 2018 r. odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie kl. II d i III b pod kierunkiem p. Karoliny Wawrzyniak i p. Piotra Futerskiego uczcili pamięć „niezłomnych” pięknymi wierszami i piosenkami. „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy – MY PAMIĘTAMY!!!”

1 marca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, ale już od kilku dni szczególnie nasza szkoła propaguje pamięć o tych osobach chociażby przez gazetki ścienne, które przybliżają wiedzę o wydarzeniach i osobach, które poświęciły swoje życie w obronie wartości którymi żyły a przede wszystkim w obronie Polski Niepodległej!!!

26 lutego 2018 r. odbył się uroczysty apel w trakcie którego uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie „Moja biało-czerwona” zorganizowany przez Radio Olsztyn.

Obywatele i obywatelki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Tak brzmiały pierwsze słowa przemówienia generała Wojciecha Jaruzelskiego z dnia 13 grudnia 1981 roku. W dniu dzisiejszym mija 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski, które najmocniej wpłynęło na życie naszych rodaków. O tym dniu nie zapomniała nasza społeczność szkolna, która o godzinie 12.00 wysłuchała powyższego komunikatu odczytanego przez p. B. Majewską i minutą ciszy uczciła te tragiczne wydarzenia.

Dzisiejsza Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę – 11 listopada 2017r., w Kościele Św. Anny w Barczewie. Dziękujemy naszemu pocztowi standardowemu za reprezentowanie Zespołu Szkół w Barczewie.

Dziś był wyjątkowy dzień w Zespole Szkół w Barczewie. Od rana uczniowie pięknie sie prezentowali w strojach galowych, z kotylionami. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym spotkaniu poświęconym Świętu Niepodległości – 11 listopada. Postawa naszej młodzieży , scenariusz i możliwość wysłuchania tak pięknych pieśni patriotycznych, to prawdziwa przyjemność . Nieopisane wrażenia i wyraz PATRIOTYZMU, którego uczą się nasi uczniowie SP3 , gimnazjaliści i licealiści. Jesteśmy dumni z uczniów i kultywowanych tradycji narodowych. Uroczystość przygotował pan Remigiusz Marciniak, nauczyciel Zespołu Szkół ze swoimi wychowankami, uczniami klasy 3 b gimnazjum. Jesteśmy pod wrażeniem waszego występu !!!🇵

Święto Niepodległości już niedługo, ale już dzisiaj nasza szkoda jest udekorowana w barwy narodowe przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli.

Wierni naszej ojczyźnie z cyklu  – „Rok dla Niepodległej”

 

 

 

Matlandia

Uczniowie klas IV a i IV b, kl. V i kl. VII naszej szkoły ćwiczą swoje umiejętności matematyczne korzystając z programu Matlandia. Właściciel tego serwisu internetowego, czyli Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe ogłosiło konkurs na najlepszą klasę w roku szkolnym 2017/2018. Nagrodą jest puchar i dyplom oraz 1000 zł do wykorzystania na potrzeby edukacyjne zwycięskiej klasy.Kibicujmy naszym uczniom i zachęcajmy do wysiłku. Zakończenie konkursu 31 maja 2018 r.

 

 

Pasowanie klas I

Fotorelacja z pasowania uczniów klas I z dnia 13 października 2017 r.  jest dostępna na stronie:

https://www.youtube.com/channel/UCgf5bz9kkZQSpFS2HbTD5nA?feature=em-upload_owner