Rodzice poznają LEGO EDUCATION Story Tales

15 stycznia odbyło się spotkanie z rodzicami, którzy zapoznali się z Lego EDUCATION STORY TALES. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom, że poprzez metody pracy z LEGO EDUCATION można kształtować również kompetencje językowe i społeczne. Rodzice tworzyli własne opowieści za pomocą Story Tales.

Smerfy uczą się tworzyć własne historie

Zajęcia zachęcające dzieci z grupy przedszkolnej SMERFY do tworzenia własnych historyjek na podstawie Lego Education Story Tales odbyły się 28 listopada. Projekt przeprowadziła Joanna Lachowicz

Na początku dzieci w parach odtworzyły za pomocą klocków, to co przedstawiały obrazki tła.

Drugim zadaniem dzieci było wymyślanie własnej krótkiej historii pasującej do tła. Zajęcia były dla dzieci bardzo ciekawe, pobudziły wyobraźnię oraz rozwinęły umiejętności językowe.

Klasa III A projektuje wentylator

Czas upalnego lata minął, jednak nasi konstruktorzy z klasy IIIA podjęli się zadania, by skonstruować i odpowiednio zaprogramować nowe wentylatory na zbliżające się lato.

Praca była możliwa dzięki LEGO EDUCATION WEDO 1.0 wyposażone w silnik i odpowiednie elementy konstrukcyjne.

Zajęcia odbyły się 27 listopada.

Poznajemy emocje w grupie 3-4 latków

Bardzo ważne staje się uświadamianie dziecku, że każde emocje, jakie odczuwa człowiek, te złe jak i te dobre, są ważne i charakteryzują każdego z nas. Należy uczyć malucha radzenia sobie z emocjami, szczególnie tymi negatywnymi. Sposobem na to może być rozmowa z dzieckiem, w której wytłumaczymy, dlaczego odczuwa takie emocje, uzasadnimy, że nie ma podstaw np. być zawstydzonym, bo nawet mamusia się myli, nie zawsze w życiu wszystko się udaje. Swoje emocje mogliśmy ukazać za pomocą wspaniałych klocków LEGO EDUCATION – EMOCJE 😁😁😁

Zajęcia odbyły się 26 listopada, a przeprowadziła je Izabela Sawoń

Klasa IV gr. 1 projektuje karuzelę

26 listopada uczniowie klasy IV gr. 1 wykorzystując wiedzę z klasy III zaprojektowali karuzelę według własnego pomysłu.

W projektach został wykorzystany zestaw LEGO EDUCATION WEDO 1.0. Uczniowie do budowy i poruszania karuzeli wykorzystali umiejętność programowania silnika oraz umiejętności konstruktorskie.