Bezpieczne wakacje 2020

Drodzy rodzice i uczniowie

Wypoczynek letni w czasie pandemii wymaga od nas zwiększonej ostrożności.
Mimo zniesienia wielu obostrzeń nadal nie zapominajmy  o zachowaniu należytej odległości w przestrzeni publicznej, zasłaniania ust i nosa w zamkniętych miejscach  publicznych między innymi: sklepy, kina, teatry, autobusy, tramwaje, kościoły, siłownie, urzędy. W związku ze zbliżającymi się wakacjami zachęcamy do zapoznania się  z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Przedstawione poniżej materiały zostały opracowane i udostępnione przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie. ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Materiały świetlicy Lawendowy zakątek na przyszły tydzień (25.05-29.05.2020)

Witamy w poniedziałek 🙂
Dzisiaj proponujemy łatwy układ taneczny do zumby, zaproście do zabawy rodziców, rodzeństwo😁

Świetliczaki dzisiaj już wtorek, proponujemy żebyście odpoczeli od lekcji i potańczyli:)

Dzień dobry uczniowie 😊
Dzisiaj proponujemy żebyście obejrzeli choreografię, a może bedziecie mieli chęć spróbować sami zatańczyć😊

Witamy w czwartek ,
Drodzy uczniowie,
Mamy nadzieję, że lubicie tańczyć, bawcie się razem z rodzicami I rodzeństwem 😊

Witamy w piątek 😊
Świetliczaki wiemy, że macie dużo nauki, dlatego w wekeend potańczcie w rytm muzyki. W linku macie propozycję, ale możecie tańczyć do Waszej ulubionej muzyki 😊
Powodzenia 😊

Podziękowania

,,MOJA WARMIA”

BRAWO, BRAWO

Dziękujemy za zaangażowanie na zajęciach zdalnych w świetlicy szkolnej  ,,Pod kredką”

    Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Łękińsku | wyprawka06

p. Irena Klimaszewska i p. Barbara Majewska

13 maja Święto Szkoły

Jak co roku w maju w naszej szkole obchodzimy wspaniały jubileusz.  Jubileusz , gdy szkoła otrzymała dumne imię Ziemi Warmińskiej. Było to równo 14 lat temu i dokładnie 13 maja 2006 r. kiedy w drzewce sztandaru wbito gwoździe  i tabliczki  upamiętniające nazwiska zaangażowanych osób ( gości i sponsorów).  Wówczas wręczono pani Krystynie Szter Dyrektor Gimnazjum  AKT  NADANIA NASZEJ   SZKOLE  IMIENIA ZIEMI  WARMIŃSKIEJ  I  SZTANDARU.  P. Dyrektor zwróciła się do całej społeczności tymi słowami:   „Moi gimnazjaliści, wierzę, że Ziemia Warmińska jest dla Was krainą magiczną, bogatą w ciemne lasy i jasne jeziora. Wierzę, że czujecie się spadkobiercami przebogatej historii Warmii i macie świadomość, że jesteście jej cząstką. Cieszymy się, że jesteśmy w Zjednoczonej Europie, że granice są dla nas otwarte ale pamiętajmy, że jesteśmy Polakami a naszą małą ojczyzną jest ZIEMIA WARMIŃSKA”. A nawiązując do imienia szkoły, pięknie powiedział o tej ziemi Papież Jan Paweł II: „(…) Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec pięknej przyrody warmińskiej,  pojezierza, lasów. Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec. Nie dajcie go nigdy  w żaden sposób zniszczyć, czy nawet uszkodzić, bo to jest wielkie dobrodziejstwo”.   Skład pierwszego pocztu sztandarowego tworzyli: Łukasz Mila, Monika Mierzejek, Monika Michalska. W latach 2006 – 2020 funkcje kierownicze  pełniły następujące  osoby: p. Krystyna Szter,  p. Małgorzata Jasiukiewicz, p. Alicja Sawicka, p. Zbigniew Podlaski.   Dzień 13 maja od tamtej pory jest uznany jako Święto Szkoły. W ciągu 14 lat wiele się zmieniło na lepsze, na nowsze, na inne.  Zmieniło się miejsce, zmienili się ludzie. Nastąpił rozwój organizacyjny i infrastruktury. Odwiedziło to miejsce wielu wspaniałych gości i wielu jeszcze przestąpi progi  już nie Gimnazjum nr 1 i. Ziemi Warmińskiej, a Szkoły Podstawowej im, Ziemi Warmińskiej w Zespole Szkół w Barczewie. Jest nam bardzo miło powspominać  czasy powstawania naszej placówki, a szczególnie ten wyjątkowy dzień- 13 maja 2006r.

Oprac. Alicja Czarnecka-Zyskowska, wykorzyst. zdj. Aleksandra Jasiukiewicza

Konkurs – Lapook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś”

Zapraszamy do udziału Konkursie – Lapbook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś” w ramach przygotowania do obchodów dnia patrona szkoły. Pokaż co potrafisz! Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 3. Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne Warmii, między innymi: – położenie geograficzne regionu (większe miasta, jeziora, rzeki), – herb i hymn Warmii – architektura (wsi, miast lub sakralna), – strój ludowy, – gwara warmińska, – zwyczaje świąteczne, – poeci, pisarze warmińscy, ludzie nauki (wielkie postacie), – czasopisma regionalne, ważne instytucje, – potrawy warmińskie, – i wiele innych ciekawych przejawów życia ludności warmińskiej. Prace należy sfotografować i wysłać przez Librus na adres nauczyciela bibliotekarza. Na prace czekamy do 10 maja 2020 r. Dla zwycięzców czekają ciekawe nagrody!