Występy uczniów klasy III

Występ klasy III dla młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipNP81ItmHmI0QIVMBsRbjeSEJEvLmnjYnQ4wn0QdoPANfzm-4QuxDYfA3NgdCuDAQ?key=RUFPYzlFWmE1bXJUbDJrNmlqZzdlbEVmMGtvdzhR

 

„Walentynkowe spotkanie z poezją miłosną”

Walentynki kojarzą nam się z czekoladowymi serduszkami, kwiatami🌷🌹🥀i poezją 📖 W czwartek 14 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się „Walentynkowe spotkanie z poezją miłosną” nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknych wierszy, które odczytali nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Wycieczka do ZSCH w Olsztynie

15 lutego 2019 r.  uczniowie klas III gimnazjum i VIII zapoznali się z ofertą ZSCH. Uczestniczyli też w warsztatach chemicznych podczas których wykonali: kuleczki do kąpieli, krem do rąk oraz czekoladowy balsam do ust.

Walentynki na słodko

Świętowaliśmy walentynki na słodko! Pyszne gofry z owocami przygotowali uczniowie klasy I b na warsztatach kulinarnych. Swoim doświadczeniem i pomocą wspierała nas babcia Zuzi. To był naprawdę przemiły dzień 🙂

Walentynki w świetlicy „Pod kredką”

Uczniowie świetlicy szkolnej ,,Pod kredką” chętnie i z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których ozdabiali serduszka metodą decoupage oraz rysowali ,,Walentynki”. Poza tym wykonali napis ,,Walentynki” na gazetkę, tworząc litery według własnych pomysłów.
Ponadto uczniowie z klasy II a (Michał Tereszko, Ksawier Włostowski, Oliwier Żbikowski, Maksymilian Lewandowski) wykonali w świetlicy szkolnej ,,Pod kredką” gazetkę na tablicówce na temat ,,Walentynki”.
Natomiast uczennice z klasy II a (Helenka Bogudał, Maja Gawin, Marata Mućko, Agnieszka Sajnach, Nikola Dziubczyk, Zuzia Zajkowska, Tosia Kempisty) wykonały dla swojej wychowawczyni Walentynkę – niespodziankę. Podobnie postąpili uczniowie z klasy II b (Martynka Godlewska, Kornelia Kalbarczyk, Amelia Jędrasik, Julia Klimas, Julia Woźniak, Justynka Gałązka, Piotruś Borejszo, Olek Kasparek, Joachim Felka, Michał Przybysz) przygotowując Walentynkę – niespodziankę dla swojej wychowawczyni.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji ,,Walentynki”, gdyż ich prace są bardzo barwne i pomysłowe.
Nauczyciel świetlicy ,,Pod kredką” Irena Klimaszewska

Światowy Dzień Chorego

Zespół Szkół w Barczewie, jak każdego roku włączył się w obchody Światowego Dnia Chorego. W tym roku uczniowie klasy II a SP wykonali piękne prace plastyczne, które wraz z życzeniami pomyślności zostały wręczone chorym przebywającym w Powiatowym Szpitalu Pomocy Maltańskiej w Barczewie.

„Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”.

Lektura wcale nie musi być nudna…”Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”. Uczniowie klasy I a wybrali dowolny wiersz autora (całość, fragment) przygotowali do niego charakteryzację, rekwizyty i zaprezentowali piękną recytację.Usłyszeliśmy: Okulary, Pstryk, Kotek, Bambo, Abecadło i wiele innych.To był naprawdę udany dzień z panem Tuwimem 

Żywa lekcja biologii.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, klasa I b miała okazję bliżej poznać salę biologiczną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w żywej lekcji biologii, poznając warunki i tryb życia zwierząt egzotycznych.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, klasa I b miała okazję bliżej poznać salę biologiczną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w żywej lekcji biologii, poznają warunki i tryb życia zwierząt egzotycznych.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, klasa I b miała okazję bliżej poznać salę biologiczną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w żywej lekcji biologii, poznając warunki i tryb życia zwierząt egzotycznych.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 3 w Barczewie Poniedziałek, 18 lutego 2019

Wycieczka do zakładu „Tymbark” w Olsztynku.

PROGRAM ” Laboratorium” 7 lutego 2019 r.  uczniowie z klasy VIII i III  B uczestniczyli w wycieczce do zakładu „Tymbark” w Olsztynku. Poznaliśmy różne linie produkcyjne, pracę w laboratorium, biurze oraz nowoczesnym magazynie. Fakt, że musieliśmy założyć fartuchy ochronne sprawił, że poczuliśmy się jak pracownicy zakładu.  Zakład bardzo duży i nowoczesny – robi wrażenie.