Międzyszkolny Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej chłopców o puchar Burmistrza Barczewa.

12 grudnia 2018 r. odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej chłopców o puchar Burmistrza Barczewa. W turnieju nasza drużyna zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Kacper Szyszko uczeń SP 3 Barczewo z klasy V a.W turnieju brały udział następujące drużyny: z Olsztynka, Jezioran, Dobrego Miasta i Dywit. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i gratulujemy zawodnikom jak i p.trenerowi Czesławowi Żukowskiemu. ⚽️🏆

Kolędowanie w ośrodkach opieki.

11 grudnia 2018 r. nasi uczniowie z SP 3, gimnazjaliści oraz licealiści wyruszyli z kolędami i pastorałkami do pensjonariuszy z ośrodków opieki w Barczewie Odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej, Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej oraz Dom Dziennego Pobytu. Wszędzie byliśmy ciepło przywitani i wspólnie ze zgromadzonymi przybliżyliśmy już atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez śpiewanie kolęd. Po występach uczniowie rozdawali starszym osobom własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i kartki. Kolędowanie zostało przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Katarzyny Więckowskiej, natomiast kartki i ozdoby świąteczne (fundusze na ich wykonanie zostały pozyskane z GKRPA w Barczewie) zostały wykonane przez uczniów pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej i p. Ewy Juszczyk.🎅🎄

Teatr KURTYNA z Krakowa.

W dniu 11 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru KURTYNA z Krakowa. Najmłodsi uczniowie obejrzeli dynamiczny i wesoły spektakl pt.” Jestem przyjacielem ludzi”. Ukazane postaci z różnych stron świata pozwoliły zrozumieć, że postawa otwartości, akceptacji oraz dbałości o własne zdrowie, jest bliska nam wszystkim.
Natomiast uczniowie z klas IV – VI mieli możliwość obejrzenia przedstawienia
pt. „Moja historia”. W spektaklu poruszono ciągle aktualne problemy poczucia własnej wartości, młodych, kilkunastoletnich ludzi. Motywem przewodnim tego humorystycznego przedstawienia była prezentacja procesów wywołujących problemy i zagrożenia oraz promowanie aktywnych postaw i szanowanie autorytetów.
Oba spektakle przyczyniły się do zwiększenia u uczniów świadomości zachowań prospołecznych i zdrowotnych.

Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne w świetlicy ,,Pod kredką”

W dniach 16, 23 i 30 listopada 2018 r. uczniowie świetlicy ,,Pod kredką” z klasy: II a (Helenka Bogudał, Nikola Dziubczyk, Janek Gołębiewski, Tosia Kempisty, Agnieszka Sajnach, Miłosz Szymonajć), II b (Marysia Chworak, Martynka Godlewska, Julia Klimas, Kornelia Kalbarczyk, Julia Sarnacka, Arturek Pilwiński, Julia Woźniak), III a (Mateusz Sałacki), V a (Hania Gołębiewska) oraz p. Honorata Pilwińska wzięli udział w warsztatach plastycznych. Celem zajęć było wykonanie upominków bożonarodzeniowych dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Barczewie, Domu Dziennego Pobytu w Barczewie, Maltańskiego Centrum Pomocy Oddział w Barczewie oraz Miejskiej Przychodni Zdrowia w Barczewie.
Pani H. Pilwińska oraz wyżej wymienieni uczniowie z zaangażowaniem i wielką ciekawością wykonali prezenty dla ludzi potrzebujących pomocy i uwagi.
W celu podziękowania uczniom za ich trud i wysiłek nauczyciele świetlicy zapoznali uczniów z techniką plastyczną odlewu z gipsu i decoupage. Uczniowie wykonali na zajęciach ozdoby bożonarodzeniowe , które w prezencie zaniosą na święta do swoich domów.
Jesteśmy wdzięczni za bezinteresowną pomoc na rzecz ludzi starszych, chorych i samotnych oraz za poświęcony swój wolny czas w piątkowe popołudnia.
Dziękujemy 😊
Nauczyciele świetlicy ,,Pod kredką”: p. Irena Klimaszewska i p. Ewa Juszczyk

„Bajki naszych rodziców” w klasie I a

30 listopada wychowawczyni klasy I a p.Beata Sierpińska, przy wsparciu niezawodnych rodziców, zorganizowała wieczorne spotkanie uczniom, pod hasłem „Bajki naszych rodziców”, a że były to Andrzejki, nie obyło się bez zabaw, ale z przymrużeniem oka.Wykorzystano do tego zabawy z chustą animacyjną. Dzieci wyśmienicie się bawiły, poznały bajki z lat dziecięcych swoich rodziców, m.in. „Wilk i zając”, „Krecik”, „Reksio”, „Bolek i Lolek” oraz „Pszczółkę Maję”. Poznały również dawne zwyczaje związane z Andrzejkami.
Podsumowaniem wieczoru była wspólna kolacja- pizza (od czasu do czasu można przecież zaszaleć). 🍕🍕🍕

Konkurs plastyczny ” Moja Mała Ojczyzna”. 

W piątek 30.11.2018 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ” Moja Mała Ojczyzna”.
I miejsce – Justyna Gałązka II B
II miejsce- Igor Dzikowski I B
III miejsce – Malwina Łukaszewicz I A
Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Wszystkie piękne i kreatywne prace uczniów zostały wyeksponowane na tablicach w szkole.