„Święto drzewa”

Klasa I a i I b 15 października obchodziły „Święto drzewa”. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Alicja Sawicka. Były wiersze, piosenki, plakaty i oczywiście sadzenie drzewek. W ten sposób zrealizowaliśmy pierwsze zadanie w ramach projektu ” Piękna Nasza Polska Cała”

Ślubowanie klas I

12 października 2018 r. przyjęliśmy w poczet braci uczniowskiej nowych członków. Jak tradycja nakazuje p. dyr. Alicja Sawicka symbolicznie uderzyła każdego żaka ołówkiem a p. dyr. Zbigniew Podlaski warmińską miotełką, ale zanim to nastąpiło młodzi uczniowie musieli się wkupić w łaski starszego grona uczniów i zaprezentowali program artystyczny, który wszystkim przypadł do gustu. W tym dniu nie zapomniano o nauczycielach i pracownikach naszej szkoły, którzy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej i specjalnie dla nich dzieci przygotowały piosenkę i wręczyły symbolicznego kwiatka. Swoje ślubowanie miały także dzieci z oddziałów przedszkolnych, które po swoich występach w pełni zasłużyły na miano przedszkolaka Zespołu Szkół w Barczewie.

Prezent dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uczniowie z klasy II a (Ksawier Włostowski, Helenka Bogudał, Maks Lewandowski, Marta Mućka, Agnieszka Sajnach , Nikola Dziubczyk) oraz uczniowie z klasy I b (Marika Lay, Gabrysia Stangricka, Lenka Trzcińska, Malwinka Walentynowicz, Magda Wócik, Nikola Sidorczik) podczas zajęć w świetlicy ,,Pod kredką” pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej wykonali dla nauczycieli laurkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podsumowanie konkursu plastycznego.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym zorganizowanym dla uczniów świetlicy ,,Pod kredką”. Dziękujemy także p. M. Korybut -Marciniak, p. Lay oraz p. Porszewskiej za przekazanie nagród dla zwycięzców.
Nauczyciele świetlicy ,,Pod kredką”: Irena Klimaszewska, Ewa Juszczyk.

Integracja rodziców i uczniów z klasy I a

W sobotę 6 października 2018 r. klasa I a wraz z rodzicami i wychowawczynią p.Beatą Sierpińską spotkali się na terenie OSP Barczewo, gdzie aktywnie spędzili popołudnie. Był czas na rozmowy, bliższe poznanie się, wspólne gry, zabawy i ognisko. Bawiliśmy się wyśmienicie do późnego wieczora. Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i wspaniałe przygotowanie.

Warsztaty z techniki plastycznej quilling.

5 października odbyły się warsztaty plastyczne na świetlicy „Pod kredką”. Celem warsztatów było zapoznanie z techniką quilling i adresowane były dla mam i babć, które były wyróżnione za pracę społeczną w ubiegłym roku szkolnym. Warsztaty były prowadzone przez p. Katarzynę Więckowską, a zostały przygotowane przez p. Irenę Klimaszewską i p. Ewę Juszczyk.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Barczewa

W dniu 28.09.2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Barczewa. Nasi uczniowie rozegrali fantastyczne zawody i wrócili do domu z workiem medali😃. W kategorii klas 0-3 I miejsce zajął Miłosz Szymonajć, II miejsce Mateusz Sałacki, III miejsce Radosława Sarabura. W kategorii klas 4-6 I miejsce Filip Plachimowicz, III miejsce Daniel Pudełek. W kategorii klas 7-8,oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce Marian Bejmert, II miejsce Alicja Plachimowicz. Zawody poprowadził nasz absolwent, współorganizator i sędzia Krzysztof Cis, który dostarczył niezbędny sprzęt do rozegrania zawodów. Naszą drużynę pochwaliła Pani Dyrektor Alicja Hanna Sawicka i życzyła wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów.

Dzień Chłopaka w I a

…bo I a, samych SUPER CHŁOPAKÓW ma… 🙂 W Dniu Chłopaka poddaliśmy chłopców kilku próbom, min.próbie powagi,wytrzymałości, odwagi oraz wiedzy. Nagrodą był krawat, z napisem „Super Chłopak” oraz upominki.

Klasa V b we Fromborku.

W dniu 28 września uczniowie klasy V b pod opieką nauczycielek: p.Małgorzaty Bronowskiej-Waliszewskiej i p.Danuty Dolińskiej oraz rodziców p.Kamili Piaseckiej i p.Łukasza Kowalskiego udali się na wycieczkę do Fromborka. W programie było: zwiedzanie Wzgórza Katedralnego z niezwykłym przewodnikiem p.Tadeuszem Kocheńskim,  koncert organowy, po którym na fromborskich organach mogli zagrać nasi uczniowie, lekcja w Muzeum poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, seans w planetarium, wejście na wieżę widokową i spacer po Fromborku. Oczywiście nie zabrakło przygód – zapewne za sprawą złośliwego „Kostka”, o którym mówi Fromborka legenda 🙂

Ślubowanie

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I oraz oddziałów przedszkolnych na ślubowanie, które odbędzie się dnia 12.10.2018 r. od godz. 9.00 w hali Zespołu Szkół w Barczewie. Ślubowanie klas I SP 3 i LO o godz. 9.00, natomiast ślubowanie oddziałów przedszkolnych o godz. 10.00. Zapraszamy