Warsztaty świąteczne

27 listopada, w godz.17.00-19.30 odbyły się warsztaty przedświąteczne zorganizowane przez wychowawczynię klasy p. Beatę Sierpińską. Przyszli wszyscy uczniowie i rodzice, sala była za mała… Podzieliliśmy się na zespoły i tworzyliśmy niezwykłe ozdoby bożonarodzeniowe(inwencja twórcza do pozazdroszczenia). Większość ozdób trafi na kiermasz 6 grudnia, na który bardzo gorąco zapraszamy…oczywiście na stoisko klasy 3
Drodzy rodzice, chapeau bas- jesteście WIELCY i bardzo gorąco wszystkim dziękujemy.👏👏👏

Warsztaty plastyczne w świetlicy „Pod kredką”

W dniach 10, 17 i 24 listopada 2017 roku w świetlicy „Pod kredką”, pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej i p. Ewy Juszczyk, odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla rodziców i uczniów. Podczas zajęć rodzice, p. Toczyska, p. Wąsik, p. Stochmal. p. Kostrzewa, p. Woźniak, p. Chworak, p. Gołębiewska, p. Szymonajć oraz mama Sebastiana, ze swoimi pociechami z zapałem i uśmiechem wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe. Celem warsztatów plastycznych była integracja rodziców, wspólne i twórcze spędzanie wolnego czasu oraz zapoznanie z różnymi technikami i sposobami wykonywania ozdób. Jesteśmy wdzięczne rodzicom za poświęcony czas w piątkowe popołudnia, za wesołą, przedświąteczną atmosferę oraz za stworzenie przepięknych, niepowtarzalnych ozdób. Wykonane upominki zostaną przekazane w środę 6 grudnia 2017 roku na FESTYN MIKOŁAJKOWY.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

23.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap szkolny, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W konkursie brało udział 18 osób z klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki matematyki: p. Małgorzata Gibas-Puchowska i p. Elżbieta Jankowska.

Klasa II c podczas zajęć z edukacji globalnej

Zmniejsz dystans.Jedz kolorowo! pod takim hasłem klasa II c brała udział w tygodniu edukacji globalnej. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się jak zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt, są świadomi globalnych współzależności oraz znają pojęcia konsumpcji ubóstwa. Zajęcia zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Gibas-Puchowską.

Zajęcia z edukacji globalnej w klasie I b SP

Klasa 1 b podczas Tygodnia Edukacji Globalnej uczestniczyła w lekcji o wodzie. Na początku zajęć obejrzeliśmy film, dzięki któremu wiemy skąd się bierze woda w kranie, jak ją szanować oraz jak ją oczyszczać z zanieczyszczeń. Wspólnie opisywaliśmy kolor, zapach, wygląd, konsystencję i czystość wody. Po omówieniu etapów, przez które przechodzi woda sami wykonaliśmy filtry z butelek plastikowych i stworzyliśmy oczyszczalnie. Zajęcia zostały przygotowane przez p. Karolinę Zimmermann.

Edukacja globalna w klasie III SP

Edukacja globalna zawitała również do klasy 3 SP. Poruszyliśmy temat niełatwy, bo dotyczący Sprawiedliwego Handlu w oparciu o opowiadanie „Tosia odkrywa czekoladę”, co bardzo zainteresowało dzieci, w tym: proceder wykorzystywania nieletnich do prac oraz wycinka lasów tropikalnych, a zwłaszcza informacje o tym,że nie wszędzie czekolada jest dostępna, bo jest po prostu za droga, w wyniku nieuczciwego handlu. Przy okazji zapoznano uczniów z etapami produkcji czekolady, od producenta do konsumenta. Pokazano mapę świata i kontynenty na których uprawia się kakaowce, obejrzano prezentację „Jak powstaje czekolada” oraz kraje, w których zjada się najwięcej czekolady w skali roku. Kraje Europy są liderami, np. Polska jest na „zaszczytnym” 10 miejscu-6.10 kg/os,w porównaniu: Szwajcaria-11.9 kg/os.
Na zakończenie wykonaliśmy deser bananowo – czekoladowy… Lekcja wyjątkowa i ważna została przeprowadzona pod kierunkiem p. Beaty Sierpińskiej i p. Danuty Dolińskiej.

Spotkanie z p. Weroniką Braczek wolontariuszem

21 listopada 2017 r. w ramach tygodnia edukacji globalnej odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Weroniką Braczek wolontariuszem . Młodzież SP 3 w Barczewie z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści na temat pracy wolontariusza w krajach Ameryki Południowej. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z filmami, zdjęciami i własnymi obserwacjami z podróży po Argentynie. Bardzo dziękujemy pani Weronice za niezwykle aktywne zajęcia połączone z grą, zabawą i nauką.