Osoby, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych

Cieszymy się i chwalimy, że nasze uczennice Alicja Plachimowicz
(matematyka poz. 172) i Wanda Reut (język angielski poz. 124) zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.
Serdecznie gratulujemy!

Z kolędowaniem w Domu Pomocy Społecznej w Barczewie

19 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II c wraz z nauczycielem świetlicy p. Ewą Juszczyk udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Barczewie, aby złożyć życzenia świąteczne oraz wręczyć kartki bożonarodzeniowe i drobne upominki pensjonariuszom.
Po wręczeniu kartek uczniowie zaśpiewali kilka najpiękniejszych polskich kolęd i za koncert zostali obdarowani słodyczami.  🙂

Światełko betlejemskie

Płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego 20 grudnia 2017 r. „przybył” do naszej szkoły, a to za sprawą i dzięki uprzejmości barczewskich Harcerzy z 45 WBDH Nevtelen.  Harcerze światło betlejemskie przekazali na ręce p. dyrektor Alicji Sawickiej.

Wigilia Gminna

Podczas Wigilii Gminnej, 15 grudnia klasa 3 SP z niecierpliwością wyczekiwała Mikołaja, który zajechał limuzyną (coraz lepiej mu się powodzi…;). Dzieci otrzymały cukierki, wzięły udział w konkursie na bałwanka z balonów.
Na koniec Kostek Kwiatkowski, odebrał nagrodę za I miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Inspiracje twórczością Feliksa Nowowiejskiego”, w kategorii klas 1-3. Serdecznie gratulujemy!

Mikołajowy Turnieju Szachowy

4.12.2017 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Mikołajowy Turnieju Szachowy. Zawody były na wysokim poziomie. W kategorii oddziałów gimnazjalnych I miejsce zajął Mateusz Goliszek, II miejsce Maciej Góralczyk, a na III miejscu uplasował się Bartosz Sarwa. W kategorii klas 4-7 szkółł podstawowych II miejsce zajęła Alicja Plachimowicz. W kategorii klas 0-3 II miejsce zajął Miłosz Szymonajć serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, którymi podczas zawodów opiekował się p. Piotr Futerski nauczyciel i jednocześnie instruktor szachowy. Serdecznie podziękowania dla p. Krzysztofa Cisa za wspaniałą organizację turnieju i sędziowanie.

bty

„Spotkania z Panią Muzyką”

Kolejne „Spotkania z Panią Muzyką” odbyło się 11 grudnia pod tytułem „Grudniowy prezent”. W pięknym anturażu barczewskiego Skarbca, wysłuchaliśmy utworów z baletu „Dziadek do orzechów”, poznaliśmy budowę i brzmienie klarnetu. Dzieci jak zwykle wcieliły się w role i świetnie się bawiły, nawet przy klasycznych kompozycjach. Wszystko to dzięki doskonałym muzykom i prowadzącemu p.Jackowi z agencji artystycznej „MAT” z Olsztyna.

Warsztaty bożonarodzeniowe

11 grudnia klasa 3 SP pojechała do muzeum Warmii i Mazur, na warsztaty bożonarodzeniowe.Poznali tam wiele tradycji warmińskich, już zapomnianych, które związane były z czasem przedświątecznym jak i świątecznym, szczególnie na wsiach. Chociażby prezenty(bardzo skromne, wykonane przez rodziców) wręczał Szemel wraz z kolędnikami, robiąc we wsi wiele hałasu. Kolejną ciekawostką było stawianie snopów siana w izbach, a nie choinki, a na stole, w co bogatszej chacie, pojawiała się nawet gęsina, co świadczy o tym,że kolacja wigilijna nie była postna.
Na koniec interesujących zajęć dzieci wykonały renifery- ozdoby choinkowe z patyczków po lodach, które ozdobiły naszą klasową choinkę.
Serdecznie dziękujemy P.Wagner za prezent świąteczny, czyli autokar
Organizatorem wycieczki była p. Beata Sierpińska.

Mikołajki

Mikołajki 2017 już za nami. Działo się 6 grudnia wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już od drzwi wejściowych witał nas zapach samych pyszności, pierogów, ciast, ciasteczek, świeżo wypiekanych pierników. Po malutkim obżarstwie udaliśmy się na stoiska, na których było mnóstwo pięknych prac rękodzielniczych, stroików, bombek, choinek, które przykuwały wzrok i zachęcały do nabycia, więc każda praca znalazła swego właściciela. Po zakupach poddaliśmy się klimatowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów, następnie nadszedł czas na wspólne kolędowanie, pokaz sztuk walki i wieeeele innych atrakcji. Gratulujemy także klasie I b i jej wychowawczyni p. Karolinie Zimmermann za zwycięstwo w ogłoszonym konkursie i zdobycie biletu do kina dla całej klasy!!! To był wspaniały dzień i dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie. 🙂 🙂
Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Beata Sierpińska.