Bal karnawałowy

Jak tradycja stara głosi, my zaś wszyscy dobrze o tym wiemy, że karnawał to taniec i zabawa. 19 stycznia odbył się bal dla uczniów klas I-III. W tym dniu stołówka szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, dzieci bawiły się z rówieśnikami, a także nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Teraz zostały nam tylko miłe wspomnienia i czas oczekiwania na kolejny karnawał!

„Spotkania z Panią Muzyką”

12 stycznia klasa III a SP miała przyjemność brać udział w koncercie z cyklu „Spotkania z Panią Muzyką”. Tym razem udaliśmy się do Krakowa,by posłuchać hejnału mariackiego i legendy na jego temat, a przy okazji poznać trąbkę. Jednak głównym punktem był konkurs wokalny uczniów klasy III a, do którego przystąpili po eliminacjach klasowych: Aleksandra Borejszo, Konstanty Kwiatkowski i Antonina Paczkowska. Wykonali oni utwór „Czarodziejskie skrzypce”. I miejsce zajęła Antonina Paczkowska, II miejsce Konstanty Kwiatkowski , a III miejsce-Aleksandra Borejszo. Gratulujemy Wam wszystkim przede wszystkim odwagi…
Beata Sierpińska

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 15-18 stycznia w klasie III a SP odbyła się nietypowa akcja „Styczeń z Babcią i Dziadkiem”. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ośmioro seniorów. Był to czterodniowy cykl spotkań, na których dziadkowie przedstawiali się nam, opowiadali o sobie, o swojej pracy, pasjach i wnukach, a przede wszystkim czytali uczniom książki,albo opowiadali bajki i pełne grozy historie sprzed wielu, wielu lat. Dzieci słuchały tych opowieści z zaciekawieniem, było mnóstwo pytań.
Każdy wnuk powiedział nam za co ceni i kocha dziadków, a na zakończenie wręczył im własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami.
Goście byli przygotowani perfekcyjnie: mieli albumy, zdjęcia,stare gazety,medale, drzewa genealogiczne, własnoręczne wypieki (chlebek, chałki, ciasteczka) oraz słodycze, którymi częstowano dzieci.
To była wielka przyjemność, poznać tak wspaniałych ludzi, którzy są nieodzowni w pomocy nad wnukami. Zawsze są, zawsze mają czas, zawsze chętnie opowiedzą, pograją w karty, albo pójdą na spacer…
Ich wiedza i bagaż doświadczeń, to spora dawka historii, którą należy pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenia. Dziadków zatem należy kochać, szanować i pamiętać o nich nie tylko z okazji Święta Babci i Dziadka…
Wszystkim seniorom długich lat w szczęściu, zdrowiu…
Na moje zaproszenie przybyli: Pani Mirosława Grzywińska(nauczyciel j.polskiego w Barczewie), Halina Orłowska(Stacja Doświadczalna Oceny Odmian we Wrócikowie), Pan Marian Siwik (lekarz ortopeda),Pani Janina Milczarkowska (Poczta Polska Olsztyn), Państwo Barbara i Józef Szcześniakowie( budownictwo) oraz Pani Mirosława Filipek (opieka nad seniorami w DPS w Barczewie). Koordynatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była p. Beata Sierpińska.

Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie świetlicy „Pod kredka” nie zapomnieli o dniu babci i dziadka, z tej okazji przygotowali pod kierunkiem p. Ewy Juszczyk kartki okolicznościowe oraz gazetkę tematyczną pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej i p. Kozłowskiej.

Wizyta w firmie „Tymbark”

W ramach programu ” Laboratorium” dnia 12.01.18r. Uczniowie klasy III A gimnazjum odwiedzili zakład produkujący soki „Tymbark”. Już samo to, że musieliśmy się ubrać w odzież ochronną wzbudziło wiele emocji wśród młodzieży, mogliśmy się poczuć jak pracownicy zakładu. Uczniowie mieli możliwość poznać cały proces produkcji saszetek z musem owocowym. Odwiedzili również laboratorium, magazyn, dział kontroli jakości oraz dział techniczny. Ostatnim elementem wycieczki był mini quiz polegający na rozpoznaniu smaku trzech produktów z grupy Tymbark. Uczniowie bez trudu wskazali smaki próbowanych soków. To była bardzo wartościowa lekcja zawodoznawcza. Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Pana Lecha Jana Nitkowskiego Burmistrza Barczewa.

Bezpieczne ferie

„Bezpieczne ferie” pod takim hasłem w Tumianach  klasy IV i V wzięły udział w działaniach prewencyjno-edukacyjnych dotyczących bezpiecznych zachowań podczas ferii.