Konkurs CZŁOWIEK PRZYSZŁOŚCI

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu matematycznego „CZŁOWIEK PRZYSZŁOŚCI”. Wykonane z papierowych brył geometrycznych postacie ludzkie prosimy przynosić do nauczycieli matematyki do 15.05.2018 r.  Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu jest p. Małgorzata Gibas-Puchowska.:)

Egzamin trzecioklasisty

Egzaminów ciąg dalszy!!!
26 kwietnia o godz. 9.15 trzecioklasiści pisali swój pierwszy poważny test, podsumowujący ich wiedzę i umiejętności. Test składał się z części polonistycznej i matematycznej, każda po 45 min.
Pani dyrektor Alicja Sawicka,życzyła wszystkim powodzenia. Uczniowie obejrzeli film z Bratkiem, który dostarczył im sporej dawki pozytywnej energii, włącznie z gimnastyką ciała i umysłu…:). Trzymamy kciuki za wyniki… 🙂

Lekcja regionalna

25 kwietnia klasa 3 wzięła udział w zajęciach poświęconych naszemu regionowi. Odbyły się one w Gadach (gmina Dywity), w Ośrodku Rzemiosł Zapomianych,  gdzie pani Jagoda Orzołek z GOK W Dywitach zapoznała dzieci z tradycją wielokulturowej Warmii(zwyczaje, stroje, usytuowanie na mapie Polski). W pracowni ceramicznej pod opieką instruktorki p. Joanny Zawadzkiej, każdy wykonał pracę z gliny: miski, wazony, kubki, które po wysuszeniu w piecu, wkrótce wrócą do właścicieli.
Lekcja ważna i bardzo ciekawa, polecamy 🙂

Wychowawca klasy 3, Beata Sierpińska.

 

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

25 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie – Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły szkoły z terenu powiatu olsztyńskiego i w którym zajęliśmy III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie Ilona Pieklik kl. III b, Paweł Kaczmarczyk kl. III b i Dominik Kaczmarczyk kl. III c wraz z opiekunem p. Katarzyną Więckowską. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z elementów: slalom z ograniczeniem, równoważnia, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (227 uchwalenia Konstytucji 3 Maja). Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. W tym roku ten apel odbył się 24 kwietnia 2018 r  Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Konstytucja 3 Maja – była ustawą zasadniczą zatwierdzoną przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: W 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony. Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.

Apel został przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Moniki Perfikowskiej i p. Małgorzaty Korczak.

 

Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka zbliża się wielkimi krokami… Uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela
(instruktora) p. Piotra Futerskiego trenowali do najważniejszej imprezy w naszej gminie. Turniej odbędzie się 25 maja 2018 r. w naszej szkole. Zapisy pod numerem telefonu 514909238 lub 517337307, a także email:cisu969@wp.pl lub piotr. futerski@wp.pl Termin zgłoszeń do 11.05.2018 r.
Zapraszamy do udziału i życzymy dobrej zabawy.

bty

Wycieczka do Straży Pożarnej

W dniu 20 kwietnia klasa I a i I b miała przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Po tak ciekawej wycieczce, wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że zawód strażaka mimo swojego trudu bardzo im się podoba , a nie jedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie. Po nauce nadszedł również czas na relaks przy ognisku.

Wyjazd na Warsaw Comic Con

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas: siódmej, klas gimnazjalny oraz liceum wzięli udział w najlepszym w Europie festiwalu popkultury WARSAW COMIC CON. Prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Wszystko w jednym miejscu: spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Dodatkowo uczniowie i uczestniczyli w wydarzeniu GOOD GAME – targi gier video i sprzętu komputerowego. Raj dla graczy. Nowości wydawnicze, spotkania z niezależnymi twórcami gier i aplikacji, strefa turniejowa – w tym zawody rangi międzynarodowej, strefa „Free to play”, gdzie znani youtuberzy poprowadzą eventy otwarte dla każdego zwiedzającego. Ponad 1000 stoisk.

Uczniów spotkały następujące atrakcje

 • Spotkania z gwiazdami, autorami i rysownikami m.in Andrzej Sapkowski
 • Wielkie roboty, smoki i statki kosmiczne!
 • Strefy: Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, i Wikingów
 • Wioska Fantastyki
 • Największy konkurs Cosplay w Polsce
 • Aleja Artystów
 • Strefa Inicjatyw
 • Warsztaty, prelekcje, pokazy
 • Liczne konkursy
 • Strefy wolnego grania (ponad 1 000 konsoli i PC)
 • Premiery gier
 • Spotkania z twórcami gier i gwiazdami e-sportu
 • Game Jam
 • Gry VR
 • Konkursy
 • Turnieje w gry planszowe oraz komputerowe

Młodzież jest zachwycona wyjazdem i już nie może się doczekać wyjazdu na IV edycję, która odbędzie się w październiku.

Opiekunami podczas wyjazdu byli:

Tomasz Sarwiński

Sławomir Długiński

Małgorzata Bronowska – Waliszewska

 

 

 

„Sadzimy 1000 drzew na minutę”

18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VII SP wraz z opiekunami wzięli udział w akcji zorganizowanej przez nadleśnictwo Wipsowo „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Uczniowie po instruktażu sadzili drzewka iglaste i liściaste. Po zakończonej akcji nastąpił czas na relaks przy ognisku.