Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Finis Coronat Opus …..no i stało się, rok szkolny 2017/2018 uważamy za zakończony, nadeszła pora na zasłużony odpoczynek po 10 miesiącach ciężkiej i wytężonej pracy i nauki. Życzymy wszystkim przyjaciołom, całej społeczności szkolnej wspaniałych, słonecznych wakacji i wielu niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia we wrześniu.

Polonez 2018

20 czerwca 2018 r. uczniowie klas III zaprezentowali przepiękne wykonanie naszego narodowego tańca – poloneza.  Trzecioklasiści zostali przygotowani przez p. Danutę Dowgiałło i p. Kazimierza Zerę.

Dzień Profilaktyki

W dniu 20 czerwca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Barczewie wzięli udział w konkursach dotyczących tematyki zdrowego stylu życia oraz rozgrywkach sportowych. Na początku odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Kaczor dzielnicowym Komisariatu Policji w Barczewie. Uczniom przypomniano zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Zmagania profilaktyczne miedzy klasami dostarczyły wiele emocji i radości. W przerwie miedzy rozgrywkami uczniowie mogli posilić się owocami i napojami przekazanymi naszej szkole przez Bank Żywności w Olsztynie.
Profilaktyczną uroczystość uświetniły uczennice występami muzycznymi i tanecznymi.
Spotkanie uwieńczyły rozgrywki sportowe przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Koordynatorami tego przedsięwzięcia były p.Jolanta Bielewicz, p. Ewa Radzanowska.

„Mój zawód, moja przyszłość, moje portfolio”

13 czerwca 2018 r.  Michał Sidwa uczeń klasy III c odebrał wyróżnienie zdobyte w konkursie ” Mój zawód, moja przyszłość, moje portfolio” zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział 46 szkół z trzech powiatów. Gratulujemy

Wycieczka klas III do Warszawy

12.06.2018 r III klasy gimnazjum wybrały się z wizytą do stolicy. W planie wycieczki znalazło się Muzeum Narodowe, w którym uczniowie mogli podziwiać obrazy m.in. Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera i Józefa Chełmońskiego. Największą atrakcją wyjazdu do Warszawy okazał się spektakl w Teatrze „Buffo” pt. „Romeo i Julia”. Uczniowie w płaszczach przeciwdeszczowych oglądali niesamowite widowisko pełne tańca, śpiewu, popisów kaskaderskich oraz wody wylewającej się na widzów ze sceny.

„Bezpieczne wakacje”

12 czerwca 2018 r. klasy IV a, IV b i V a wzięły udział w akcji „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w trakcie wakacji. Uczniowie na plaży w Tumianach mogły zobaczyć działania ratunkowe na wodzie oraz udzielanie pierwszej pomocy osobie,która się topiła.

Spotkania z Panią Muzyką

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Panią Muzyką,temat przewodni „Muzyczny ekspres” oraz finał Turnieju Wiedzy o Muzyce: I miejsce Antonina Kempisty z kl. I a, II miejsce Leila Castalano z kl. III a, III miejsce Piotr Borejszo z kl. I b – gratulujemy wiedzy muzycznej!
Po wakacjach, kolejne ciekawe koncerty,na które serdecznie zapraszamy, w imieniu Agencji MAT z Olsztyna.
Koordynator spotkań p.  Beata Sierpińska

Konkurs „Człowiek przyszłości”

Konkurs „Człowiek przyszłości” rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 41 prac, spośród nich wybrano najlepsze. I miejsca zajęły Izabela Markowicz i Natalia Pietraś z klasy II b, II miejsce przypadło Wiktorii Kajetaniak z klasy II b, natomiast III miejsca zdobyli Kacper Kowalski z kl. II c i Krzysztof Chodorowski z kl. II d. Serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Gibas-Puchowska.

Projekt promującym zdrowy styl życia

7 czerwca uczniowie klasy IV b uczestniczyli w projekcie promującym zdrowy styl życia. W programie zajęć miał miejsce blok dydaktyczny, podczas którego uczniowie wypełniali karty pracy i tworzyli plakaty na podstawie przygotowanych materiałów. W części merytorycznej miał miejsce krótki wykład na temat zdrowego odżywiania. W drugiej części projektu chłopcy przedstawili krótką scenkę promującą zdrowy styl życia a dziewczęta zaprezentowały zajęcia fitness. Na koniec uczestnicy projektu przygotowywali zdrowe przekąski i własne soki. Projekt odbył się dzięki współpracy rodziców i nauczycieli.