Konkurs plastyczny ,,Nasze Słodziaki”

Konkurs plastyczny ,,Nasze Słodziaki” został przeprowadzony w świetlicy szkolnej ,,Pod kredką” dla uczniów z klas I -III pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej i p. Ewy Juszczyk.
Celem konkursu było zachęcanie uczniów do kreatywnego spędzania czasu wolnego podczas zajęć w świetlicy szkolnej oraz umożliwienie wykazania się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Poza tym uczniowie poznali zwierzęta – ,,słodziaki” i ich zwyczaje.
Wszystkie prace uczniów były pomysłowe i ciekawe, ale na wyróżnienie zasługują prace uczniów z następujących z klas:
IA ( I miejsce – Adam Marchalewski
II miejsce – Bartek Czapiewski
III miejsce – Aleksandra Ostrowska)
IB ( I miejsce – Joanna Łukasik
II miejsce – Oliwier Baczewski
III miejsce – Marika Lay)
IIA ( I miejsce – Oliwier Żbikowski
II miejsce – Janek Gołębiewski
III miejsce – Nikola Dziubczyk)
IIB ( I miejsce – Kornelia Kalbarczyk
II miejsce – Martynka Godlewska
III miejsce – Maja Jasińska)
III ( I miejsce – Mateusz Sałacki)

Natomiast najlepsi z najlepszych w konkursie to:
Oliwier Żbikowski IIA – I miejsce
Joanna Łukasik IB – II miejsce
Kornelia Kalbarczyk IIB – III miejsce

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie
Nauczyciele świetlicy szkolnej ,,Pod kredką”
Irena Klimaszewska
Ewa Juszczyk

 

Piękna nasza Polska cała

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami włączyli się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, który jest odpowiedzią na święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Celem projektu jest: Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN. Czas trwania projektu: od 1 września do 31 grudnia 2018 r.

Spotkanie z p. Włodzimierzem Zdaniukiem.

„A” jak aparat fotograficzny, to był dobry powód wizyty w Skarbcu Kultury, gdzie spotkaliśmy się z lokalnym fotografem p.Włodzimierzem Zdaniukiem. Dziękujemy bardzo panu Włodkowi i P.Magdalenie Łowkiel za zaproszenie….:)    Koordynatorem wycieczki była p. Beata Sierpińska.

 

Dzień Kropki

Poniedziałkowy poranek w szkole zaskoczył wszystkich inwazją kropek na korytarzach.Słychać było: co to jest, po co, dlaczego….Otóż pierwszy raz w naszej szkole, 17 września, obchodziliśmy Dzień Kropi, dzień talentów, kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia uczniowie klas 1-3 mieli ubrania w kropki, niektórzy nauczyciele również. Wykonaliśmy taniec integracyjny „Chodźcie wszyscy tu do koła…”, po czym obejrzeliśmy w klasach film o Vashti, który wyjaśnił o co chodzi z tą KROPKĄ! Następnie przeprowadziliśmy różne zajęcia, z kropkami w tle, oczywiście. Były gry i zabawy, rysowanie po kropkach, malowanie kropek palcami, zawody w toczeniu dyni i wiele innych. Każde dziecko tego dnia zrozumiało,że ma talent,że może wymyślać, tworzyć, a przy tym świetnie się bawić.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Zapewne wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego,żeby spotkać koleżanki i kolegów. Na inauguracji roku szkolnego 2018/2019 nie mogło zabraknąć sympatyków i przyjaciół naszej szkoły, wśród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością m.in. p. Dariusz Jasiński – zastępca Burmistrza Barczewa, p. Andrzej Maciejewski – przewodniczący Rady Miejskiej, ks Marek Paszkowski – proboszcz parafii św. Anny. Największe emocje na dzisiejszej uroczystości na pewno przeżywali przedszkolacy i pierwszoklasiści, którzy pierwszy raz zawitali do Zespołu Szkół. Wszystkich zgromadzonych powitała p.dyrektor Alicja Sawicka życząc wszystkim owocnych wyników w nauce. Trzymamy kciuki i życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!