Spotkanie klas I z policjantem

Spotkanie pierwszaków z policjantem Komisariatu Policji w Barczewie było konieczne, by nauczyć najmłodszych zasad bezpieczeństwa, czy to na drodze, czy w domu, czy też na podwórku. W swobodny i w zabawny sposób, dzieci chętnie włączały się do dyskusji, zadawały mnóstwo pytań, zwłaszcza o pracę policjanta, którą podziwiają i wielu z nich chciałoby w przyszłości pracować w tym zawodzie. Na koniec spotkania, otrzymali od pana policjanta słodki upominek, czym całkowicie zyskał ich sympatię…;)
Beata Sierpińska, Izabela Futerska

Spektakl „Na straganie” w wykonaniu uczniów uczęszczających na świetlicę „Pod kredką”

Dnia 22 października 2018 r. w poniedziałek uczniowie z klasy II b, uczęszczający na zajęcia w świetlicy ,,Pod kredką” pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej i p. Ewy Juszczyk wystawili przedstawienie Jana Brzechwy
,,Na straganie” dla przedszkolaków z Zespołu Szkół w Barczewie.
Spektakl bezpośrednio nawiązywał do obchodzonego 16 października, Światowego Dnia Żywności.
Wystąpili: Maciej Konecki(narrator), Arturek Pilwiński(konferansjer), Joachim Felka(szczypiorek), Kuba Bazydło(koperek), Oliwia Jabłecka(kalarepka), Piotr Borejszo(rzepa), Maks Młodawski(groch), Kornelia Kalbarczyk(pietruszka), Olek Kasparek(seler), Michał Przybysz((seler), Julia Sarnacka(cebula), burak(Julcia Woźniak), Maja Jasińska(fasolka), Amelia Jędrasik(brukselka), Martynka Godlewska(marchewka), Amelia Szczęśniak(kapusta), Gabrysia Szewczyk(konferansjer), Julia Klimas(marchewka).
W przedstawieniu wykorzystano stroje wykonane przez rodziców uczniów z klasy II b oraz udostępnione przez Bank Żywności w Olsztynie.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Wycieczka integracyjna klasy I b

W czwartek klasa I b wraz z wychowawcą p. Izabelą Futerską była na wycieczce integracyjnej pod hasłem ” Święto pieczonego ziemniaka” W programie były przejażdżki kolorowymi wozami warmińskimi, ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków , przejażdżka w siodle, zwiedzanie gospodarstwa, zabawa przy muzyce w Ludowej Stodole Pogoda dopisała, a uczniowie się świetnie bawili.

Dzień warmińskiego chleba

W dniach 18-19 października 2018 r. klasa III a pod czujnym okiem wychowawcy p. Katarzyny Kowalczyk uczyła się piec chleb. Dzieci poznały zboża, z których piecze się wyśmienite bochny chleba i zgodnie z recepturą upiekły własnoręcznie pyszny, świeży chlebek.

„Święto drzewa”

Klasa I a i I b 15 października obchodziły „Święto drzewa”. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Alicja Sawicka. Były wiersze, piosenki, plakaty i oczywiście sadzenie drzewek. W ten sposób zrealizowaliśmy pierwsze zadanie w ramach projektu ” Piękna Nasza Polska Cała”

Ślubowanie klas I

12 października 2018 r. przyjęliśmy w poczet braci uczniowskiej nowych członków. Jak tradycja nakazuje p. dyr. Alicja Sawicka symbolicznie uderzyła każdego żaka ołówkiem a p. dyr. Zbigniew Podlaski warmińską miotełką, ale zanim to nastąpiło młodzi uczniowie musieli się wkupić w łaski starszego grona uczniów i zaprezentowali program artystyczny, który wszystkim przypadł do gustu. W tym dniu nie zapomniano o nauczycielach i pracownikach naszej szkoły, którzy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej i specjalnie dla nich dzieci przygotowały piosenkę i wręczyły symbolicznego kwiatka. Swoje ślubowanie miały także dzieci z oddziałów przedszkolnych, które po swoich występach w pełni zasłużyły na miano przedszkolaka Zespołu Szkół w Barczewie.

Prezent dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uczniowie z klasy II a (Ksawier Włostowski, Helenka Bogudał, Maks Lewandowski, Marta Mućka, Agnieszka Sajnach , Nikola Dziubczyk) oraz uczniowie z klasy I b (Marika Lay, Gabrysia Stangricka, Lenka Trzcińska, Malwinka Walentynowicz, Magda Wócik, Nikola Sidorczik) podczas zajęć w świetlicy ,,Pod kredką” pod kierunkiem p. Ireny Klimaszewskiej wykonali dla nauczycieli laurkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podsumowanie konkursu plastycznego.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym zorganizowanym dla uczniów świetlicy ,,Pod kredką”. Dziękujemy także p. M. Korybut -Marciniak, p. Lay oraz p. Porszewskiej za przekazanie nagród dla zwycięzców.
Nauczyciele świetlicy ,,Pod kredką”: Irena Klimaszewska, Ewa Juszczyk.

Integracja rodziców i uczniów z klasy I a

W sobotę 6 października 2018 r. klasa I a wraz z rodzicami i wychowawczynią p.Beatą Sierpińską spotkali się na terenie OSP Barczewo, gdzie aktywnie spędzili popołudnie. Był czas na rozmowy, bliższe poznanie się, wspólne gry, zabawy i ognisko. Bawiliśmy się wyśmienicie do późnego wieczora. Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i wspaniałe przygotowanie.

Warsztaty z techniki plastycznej quilling.

5 października odbyły się warsztaty plastyczne na świetlicy „Pod kredką”. Celem warsztatów było zapoznanie z techniką quilling i adresowane były dla mam i babć, które były wyróżnione za pracę społeczną w ubiegłym roku szkolnym. Warsztaty były prowadzone przez p. Katarzynę Więckowską, a zostały przygotowane przez p. Irenę Klimaszewską i p. Ewę Juszczyk.