Prezent klasy I a

Klasa I a otrzymała wyjątkowy prezent, bo od samego św. Mikołaja, obejrzyjcie i Wy…

Konkurs plastyczny „Moja europejska bombka”

Klasa I a uczestniczyła w konkursie plastycznym „Moja europejska bombka” zorganizowanym przez Warmińsko Mazurską Izbę Rolniczą w Olsztynie Punk Informacji Europejskiej Europe Direct. Nagrody zdobyli Oliwia Skirca, Łukasz Gołombiewski i Malwina Łukaszewicz. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek od maskotki Syriusza. Gratulujemy!

Lekcja o Unii Europejskiej

W Unii Europejskiej jest obecnie 28 państw. W jaki sposób jej członkowie rozwiązują problemy i ustalają wspólne prawa? – tego dowiedziały się klasy drugie – 20 grudnia na lekcji o Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat jej funkcjonowania. Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród w konkursie ” Moja europejska bombka” wszystkim uczniom, którzy brali udział zostały wręczone słodkości, a zwycięzcy otrzymali gry planszowe ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

Spektakl „Dzisiaj w Betlejem”

18 grudnia klasy drugie odwiedziły Teatr Lalek w Olsztynie. Dzieci oglądały spektakl, pt. „Dzisiaj w Betlejem” oraz uczestniczyły w warsztatach teatralnych, podczas których poznawały rodzaje lalek teatralnych i tajemnice pracy aktorów.

Świąteczne pieczenie pierników.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
Dzisiaj (20 grudnia 2018 r.) w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, a to za sprawą uczniów klasy VI a , którzy podczas zajęć techniki i pod kierunkiem p. Katarzyny Więckowskiej upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie kształtów z ciasta, które szybciutko powędrowało do piekarnika. Zapach pieczonych pierniczków wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. 😁🤩

Wyjazd na lodowisko klasy V b

Sezon na lodowisko rozpoczęty. 17 grudnia uczniowie klasy V b pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Bronowskiej-Waliszewskiej i p. Rafała Surmańskiego, nauczyciela wychowania fizycznego oraz chętnych rodziców uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko. Wybór padł na taflę zlokalizowaną na terenie Plaży Miejskiej w Olsztynie.

XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Wiktoria Kwaśniewska z klasy III b Gimnazjum, zajęła III miejsce w rejonowym konkursie XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się 14.12.2018r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział 12 osób. Uczniowie zmagali się z rozwiązaniem testu składającego się z 30 pytań dotyczących diety, właściwego odżywiania i aktywnego, zdrowego stylu życia.  Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc stali się posiadaczami dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.👏👏