Zebranie rodziców klasy I a

20 lutego odbyło się zebranie rodziców klasy I a. Zebranie inne niż dotychczas, z wykorzystaniem metod aktywnych, celem rozładowania napięć, zintegrowania rodziców: „Życzę Ci…”,”Kim jestem?”, „Złączeni kartką”, „Najwięcej wyrazów”. Na koniec porozmawialiśmy o sprawach ważnych dla klasy, o trudnościach w grupie rówieśniczej i jak im zaradzić.
Spotkanie prawie 1,5 godzinne było bardzo merytoryczne i upłynęło w serdecznej atmosferze.Dziękuję za tak liczne przybycie!

Sukces naszych siatkarek

22 lutego 2019 r., nasza drużyna siatkarek z klas IV odwiedziła p. Burmistrza  Andrzeja Maciejewskiego. Dziewczęta pod opieką p. Rafała Surmańskiego zdobyły I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej w Dobrym Mieście, awansując tym samym do turnieju rejonowego, który prawdopodobnie odbędzie się w marcu w Barczewie.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości „Gmina Barczewo”

Występy uczniów klasy III

Występ klasy III dla młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola.

„Walentynkowe spotkanie z poezją miłosną”

Walentynki kojarzą nam się z czekoladowymi serduszkami, kwiatami🌷🌹🥀i poezją 📖 W czwartek 14 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się „Walentynkowe spotkanie z poezją miłosną” nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknych wierszy, które odczytali nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Wycieczka do ZSCH w Olsztynie

15 lutego 2019 r.  uczniowie klas III gimnazjum i VIII zapoznali się z ofertą ZSCH. Uczestniczyli też w warsztatach chemicznych podczas których wykonali: kuleczki do kąpieli, krem do rąk oraz czekoladowy balsam do ust.

Walentynki na słodko

Świętowaliśmy walentynki na słodko! Pyszne gofry z owocami przygotowali uczniowie klasy I b na warsztatach kulinarnych. Swoim doświadczeniem i pomocą wspierała nas babcia Zuzi. To był naprawdę przemiły dzień 🙂

Walentynki w świetlicy „Pod kredką”

Uczniowie świetlicy szkolnej ,,Pod kredką” chętnie i z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których ozdabiali serduszka metodą decoupage oraz rysowali ,,Walentynki”. Poza tym wykonali napis ,,Walentynki” na gazetkę, tworząc litery według własnych pomysłów.
Ponadto uczniowie z klasy II a (Michał Tereszko, Ksawier Włostowski, Oliwier Żbikowski, Maksymilian Lewandowski) wykonali w świetlicy szkolnej ,,Pod kredką” gazetkę na tablicówce na temat ,,Walentynki”.
Natomiast uczennice z klasy II a (Helenka Bogudał, Maja Gawin, Marata Mućko, Agnieszka Sajnach, Nikola Dziubczyk, Zuzia Zajkowska, Tosia Kempisty) wykonały dla swojej wychowawczyni Walentynkę – niespodziankę. Podobnie postąpili uczniowie z klasy II b (Martynka Godlewska, Kornelia Kalbarczyk, Amelia Jędrasik, Julia Klimas, Julia Woźniak, Justynka Gałązka, Piotruś Borejszo, Olek Kasparek, Joachim Felka, Michał Przybysz) przygotowując Walentynkę – niespodziankę dla swojej wychowawczyni.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji ,,Walentynki”, gdyż ich prace są bardzo barwne i pomysłowe.
Nauczyciel świetlicy ,,Pod kredką” Irena Klimaszewska