Wycieczka do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

”Laboratorium” program wspierania uczniów w wyborze zawodu. Dzisiaj uczniowie ZS w Barczewie poznali strukturę pracy Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Odwiedzili biuro Wojewody, Centrum Zarządzania Kryzysowego, biuro paszportów, Centrum Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Poznali też stanowiska pracy operatorów alarmowych. Dowiedzieli się jakie są zasady naboru do pracy i wymagania na poszczególne stanowiska urzędnicze. To była bardzo ciekawa i wartosciowa lekcja zawodoznawcza.

Zajęcia z robotyki i programowania.

15 marca w klasach 1-3 SP odbyły się zajęcia z robotyki i programowania.W czasie zajęć uczniowie pracowali w 3-4 osobowych zespołach, samodzielnie budując robota-lwa z zestawów Lego, wyposażając je w silniki, sensory ruchu, odległości i przy pomocy komputera zaprogramowali ich działanie. Poznali podstawy mechaniki i programowania, czyli kompetencje kluczowe w procesie nauki szkolnej.
Zajęcia prowadziła Akademia Olsztyn.
Koordynator zajęć- Beata Sierpińska

Ważny komunikat

Uwaga !!!

Zobowiązuje się rodziców dzieci zakwalifikowanych do  potwierdzenia woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego
w postaci podpisu na liście w terminie 19-20.03.2019 r. w godz. 7 00 – 15 00 w sekretariacie szkoły. W przypadku braku potwierdzenia woli przyjęcia podpisem, rodzic wyraża zgodę na wykreślenie dziecka z listy przyjętych.

Ostateczna lista dzieci przyjętych zostanie opublikowana na tablicy ogłoszeń w dniu 21.03.2019 r. o godz. 12 00.

Wizyta uczniów klasy I a w gabinecie stomatologicznym.

Uczniowie z klasy I a znają już gabinet dentystyczny z perspektywy pacjenta, dziś mieli okazję poznać go od zaplecza. Pani Edyta Walkowska-Rojewska pokazała wszystkie narzędzia, przepięknie opowiedziała i zademonstrowała do czego służą, opowiedziała o swojej  pracy stomatologa. Przypomniała o koniecznej higienie jamy ustnej, zademonstrowała prawidłowe mycie zębów oraz utwierdziła niedowiarków, że dentysty nie należy się bać. Pierwszoklasiści otrzymali wspaniały dyplom oraz upominek do klasy.
Mamy nadzieję,że wreszcie wszyscy z uśmiechem będą odwiedzać gabinety dentystyczne…  Organizatorem wycieczki była p. Beata Sierpińska.

Zajęcia z elementami sensoplastyki w klasie I a.

Klasa I a rozpoczęła zajęcia z elementami sensoplastyki. Temat spotkania „Kosmiczne malowanie”. Praca wykonana przy użyciu artykułów spożywczych (bo właśnie z nimi będziemy pracować) mleko, woda, barwniki spożywcze i trochę oleju oraz inwencja twórcza autorów, której nie brakowało

Wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce.

Pani Dyrektor Alicja  Sawicka wręczyła  najzdolniejszym uczniom naszej szkoły liczne wyróżnienia, stypendia i pochwały. Obecni na spotkaniu rodzice wyrażali ogromną satysfakcję z dokonań swoich dzieci.  Na spotkaniu z naszymi stypendystami obecny był Pan dr Marek Pacholec, historyk, autor wielu artykułów, badacz harcerskich organizacji podziemnych, który zaprezentował dla zgromadzonych gości wykład pt. Żołnierze Wyklęci. W ten sposób nasza szkoła uczciła pamięć żołnierzy polskiego podziemia .  W sprawny przebieg uroczystości  zaangażowali się uczniowie klasy II a liceum ogólnokształcącego pod opieką Pana Piotra Futerskiego.