„Bezpieczne wakacje”

W dniu 27.05.2019r. dzielnicowy Komisariatu Policji w Barczewie asp. Adam Pęgier spotkał się z dziećmi i młodzieżą w Zespole Szkół w Barczewie. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa uczniów podczas wypoczynku letniego. Prelekcja odbyła się na poziomie klas I-III, IV – VI oraz klas VIII, oddziałów gimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego.
Pan dzielnicowy przypomniał o zasadach poruszania się na drogach, ograniczonego zaufania wobec nieznanych osób, zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, nad wodą w lesie.
Ponadto ze starszymi uczniami policjant omówił tematykę zagrożeń podczas używania środków psychoaktywnych, które wielokrotnie mogą być próbą ucieczki od problemów, czy chęcią doznania nowych wrażeń.
W razie zagrożenia policjant zachęcał do korzystania z telefonu alarmowego 112, czy też zgłaszania spraw bezpośrednio na komisariat.
Na zakończenie spotkania Pan dzielnicowy wręczył uczniom odblaski i ulotki oraz życzył udanych, bezpiecznych wakacji.
Spotkanie zorganizowała pedagog – Ewa Radzanowska

Lekcja otwarta dla rodziców klasy I b

W piątek 24 maja uczniowie klasy I b uczestniczyli w lekcji otwartej ” Niespodzianki dla Rodziców”.Na początku zajęć, dzieci wraz z rodzicami, wzięły udział w wyścigu z balonem. Następnie rozwiązywały krzyżówkę interaktywną, wysłuchały wierszy o mamie i tacie, posługiwały się kalendarzem, opisywały obrazy przedstawiające rodzinę, układały nazwy upominków z sylab, układały życzenia. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci była możliwość zagrania w wideo Kahoot na telefonach i tabletach! Na koniec spotkania uczniowie zaśpiewali piosenkę i wręczyli upominki rodzicom.😀☺️

Wystawa prac w Galerii Sztuki Synagoga

23 maja 2019 r. uczniowie klas IV A, IV B i V B SP3 w Barczewie odwiedzili Galerię Sztuki Synagoga. Mieli przyjemność obejrzeć wystawę przepięknych fotografii artystycznych autorstwa pana Marka Kojro. Było wiele wrażeń, pytań i zadowolenie. Mieli też okazję wykazać się wiedzą na temat sztuk plastycznych i fotografii. Dziękujemy pani Krystynie Szter za zaproszenie i gościnność w galerii. N-l Alicja Czarnecka-Zyskowska, n-le wspomagający: Sylwia Tokarska, Małgorzata Bronowska -Waliszewska.

Klasy II zwiedzają Warszawę

Dnia 16.10.2018 odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy, której uczestnikami byli uczniowie klas II. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Potem udaliśmy się do Telewizji Polskiej, gdzie odwiedziliśmy m.in. studio TVP Sport, studio ” Pytanie na śniadanie” byliśmy w jednym z miejsc gdzie nagrywany jest serial ” Korona Królów”. A to nie koniec naszych atrakcji Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci zobaczyły wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

„Literkowo”

Literkowo to fantastyczne miejsce, gdzie mieszkają niezwykłe postacie – Hałasuś, Cichuś, Żaruś, Porządniś, Otwartuś, Próżniak i Wyjątkuś. Wszyscy przeżywają różne przygody, w które angażowani są uczniowie klasy IIB. Dzieci współtworzą historie bohaterów, rozwijając swoją wyobraźnię i słownictwo. Przede wszystkim zgłębiają tajniki ortografii jest to także kopalnia przemyśleń, która pomaga w dokonywaniu mądrych wyborów Dziękujemy rodzicom z klasy IIb za zakup maskotek, dzięki którym nasze lekcje są atrakcyjniejsze.

„Co kryje się w trawie?”

23 maja klasa I a wybrała się na zajęcia w terenie. Uczniowie sprawdzali „Co kryje się w trawie?” oraz mierzyli obwody pni drzew. Poza tym zabawy, pletliśmy wianki i poznaliśmy rozwój mniszka pospolitego i najważniejsze, że nikt nie bał się kleszczy, ale wszyscy posmakowali szczawiu, który choć kwaśny to był bardzo smaczny…. Lekcja warta powtórzenia. Dziękuję rodzicielskiej „obstawie”, p. Ani i p. Dorocie😊

Piękna Nasza Polska Cała

W ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała, uczniowie na zajęciach świetlicy, słuchali i czytali polskie Legendy: Król Sielaw, Skarb Olsztyński, Góra Krzyżowa w Barczewie. Podsumowaniem zajęć było wykonanie rysunku do omawianej legendy.

Polskie Legendy

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 3 w Barczewie Środa, 22 maja 2019

„Stworzenie oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Barczewie” – projekt z EFS

Projekt pn.