LAPBOOKI o LESIE w 2a

Ostatnie tygodnie w klasie 2a SP 3 były pod hasłem „LAS”. Uczniowie podsumowali wiedzę podczas zajęć praktycznych w lesie,  rozpoznawali gatunki drzew, poznali ich budowę oraz warstwy lasu. W grupach stworzyli też leśne stworki, a na koniec był czas na fotografowanie przyrody. Najciekawsze zdjęcia wezmą udział w klasowym konkursie fotograficznym. Podsumowaniem bloku było wykonanie LAPBOOKÓW, zaangażowali się wszyscy, nawet rodzice. Brawo Wy! :). Wych. klasy- Beata Sierpińska

Przyjaciele z „ Literkowa”

A w klasie IIIB SP 3 odbyło się kolejne spotkanie  Przyjaciół z „ Literkowa” tym razem odwiedził nas Porządniś- perfekcyjny gospodarz.  Zanim zaczęliśmy lekcję musieliśmy posprzątać  i przewietrzyć klasę.  Kolejny raz słyszeliśmy jak ważny  jest porządek.  Porządniś zdradził nam, że trzy razy myje talerze. A to nie wszystko…  Trzynaście razy wyrzuca śmieci . Trzepie i wietrzy trzydzieści minut pierzyny. Taki z niego perfekcjonista.

Wych. Karolina Jakubiak

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY w Z S w Barczewie. Dzisiaj uczniowie klas pierwszych LO spotkali się z ratownikiem medycznym Specjalnej Grupy Inyetwencyjej Służby Więziennej. Podczas spotkania licealiści poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieli się, że mamy obowiązek udzielić pierwszej pomocy. W drugiej części spotkania młodzież poznala zasady rekrutacji do tej formacji, jakie są wymagania. Mieli też okazję zobaczyć a nawet przymierzyć nowoczesny sprzęt ochronny. Wspaniały przekaz, profesjonalizm i zaangażowanie. Dziękuję za poświęcony czas.

23.10.2019r., Jolanta Jakończuk – doradca zawodowy

OTK w ZS w Barczewie

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół w Barczewie – takie działania zaplanowalismy 😊

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Z S w Barczewie.
Dzisiaj uczniowie kl. VII odwiedzili Urząd Miasta w Barczewie.Osobiście powitali nas Pan Andrzej Maciejewski – Burmistrz Barczewa oraz Pan Piotr Mostek Zastępca Burmistrza Barczewa w sali konferencyjnej urzędu. Uczniowie mogli poczuć się jak radni podczas sesji. Pan burmistrz przekazał uczniom kilka istotnych informacji o gminie, przedstawił strukturę organizacyjną urzędu oraz zasady rekrutacji i wymagania na stanowiska urzędnicze. Opowiedział też o swojej ścieżce kariery, jak zostać burmistrzem. Wiele emocji wzbudziła wizyta w gabinecie burmistrza . To była ciekawa lekcja, mnóstwo wiedzy w pigułce, profesjonalizm, pozytywna energia i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy za poświęcony czas.

Konkurs plastyczny nawiązujący do wierszy polskiego poety, Juliana Tuwima

24 października 2019r.w SCI Zespołu Szkół w Barczewie odbył się konkurs plastyczny nawiązujący do twórczości – wierszy polskiego pisarza Juliana Tuwima. Rok 2019 nazwany jest rokiem Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV, VB, VIA, VIB i VII mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do tworzenia prac plastycznych. Konkurs przygotowała pani Janina Druszcz – bibliotekarz, współpraca – p. Alicja Czarnecka-Zyskowska – n-l plastyki.
Czekamy na prace uczniów i ogłoszenie wyników. Za udział już teraz dziękujemy uczniom.