Grudniowe wydarzenia w klasie IA SP 3

Coraz bliżej święta… Pieczemy i ozdabiamy pierniczki.

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

Wizyta na poczcie – uczymy się korzystania z usług poczty. Wysyłamy listy i kartki świąteczne do bliskich.

Przygotowania do świąt – pisanie listów, wykonywanie ozdób i in.

Magiczny wieczór… Spotkanie świąteczne uczniów klasy 2a SP 3

Ca za magiczny wieczór… Spotkanie świąteczne uczniów klasy 2a, rodziców oraz członków rodzin w dn. 17XII. Pokazaliśmy przedstawienie „Opowieść gwiazdki’, zabawili nas kolędnicy. Obejrzeliśmy wideo niespodziankę od samego św. Mikołaja, a na koniec był słodki poczęstunek i drobne prezenty od rodziców za wspaniały występ. Wych. Beata Sierpińska

Magiczny wieczór

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 3 w Barczewie Piątek, 20 grudnia 2019

Ca za magiczny wieczór… Spotkanie świąteczne uczniów klasy 2a, rodziców oraz członków rodzin w dn. 17XII. Pokazaliśmy przedstawienie "Opowieść gwiazdki', zabawili nas kolędnicy. Obejrzeliśmy wideo niespodziankę od samego św. Mikołaja, a na koniec był słodki poczęstunek i drobne prezenty od rodziców za wspaniały występ.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 3 w Barczewie Piątek, 20 grudnia 2019

18 grudnia klasy IIIa i IIIb spędziły Dzień w Wiosce św. Mikołaja w Pięknej Górze. Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitały nas Elfy św. Mikołaja. Czekały na nas różne atrakcje. Byliśmy w pokoju świątecznych zagadek , w lodowej krainie Elfa Naukowca, bawiliśmy się na placu zabaw im. Rudolfa Czerwononosego. Gwiazdkowe tradycje przybliżały nam elfy . Byliśmy w Cukrowej Krainie Pani Mikołajowej gdzie jedliśmy watę cukrową. Obejrzeliśmy film w sferycznym planetarium. Największą atrakcją jednak było spotkanie ze św. Mikołajem w jego Komnacie. Mikołaj sprawdzał za pomocą grzecznościomierza, kto zasłużył na prezenty. Miło spędziliśmy czas pośród miliona lampek, przepięknej zimowej dekoracji oraz dźwięku ulubionych kolęd. Na koniec otrzymaliśmy Certyfikaty oświadczające, że przeszliśmy szkolenie na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze.

Uczniowie Zespołu Szkól w Barczewie na Musicalu METRO w Studio Buffo i w Muzeum Narodowym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 3 w Barczewie ( grupa 27 uczniów) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy dział z malarstwem polskich artystów. Obejrzeliśmy spektakl ” METRO” w teatrze muzycznym Studio Buffo. Obiad , oczywiście na Złotych Tarasach. Podróż przebiegła spokojnie i szczęśliwie.

Op. grupy: Lidia Zelman, Jolanta Jakończuk i Alicja Czarnecka-Zyskowska

13 grudnia 2019 r. – Klasa 2a SP 3 wraz z rodzicami przyłączyła się do akcji charytatywnej, by wspomóc zwierzęta ze schroniska w Olsztynie.

Klasa 2a SP 3 wraz z rodzicami przyłączyła się do akcji charytatywnej by wspomóc  zwierzęta ze schroniska w Olsztynie. Zawieźliśmy karmy, koc, poduszkę, smycz. P.dyrektor przywitała nas serdecznie, podziękowała za podarunki oraz poinformowała jak poruszać się po schronisku. Zaskoczyła na ilość psów(Tosia K. miała zadanie, by je policzyć), ponad 130, kotów podobnie. Niektóre są tu krótko, inne po kilka lat. Na koniec obejrzeliśmy prezentację na temat zwierząt(jak dbać, dlaczego są porzucane, skąd pochodzą oraz czego potrzebują) . Sądzę, że dzisiejsza lekcja uświadomiła młodym ludziom, że obok nas są jeszcze inne istoty potrzebujące pomocy oraz by pochopnie nie decydować się na zwierzęta.
Wych. Beata Sierpińska, Sławomir Długiński – op.

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ w Barczewie 29 listopada 2019r.

Gościem turnieju był trener MORLIN Ostróda, Bartosz Szarmach. W kategorii klas 4-5 zwyciężył Szymon Bartołd, II miejsce zajął Igor Hirkowski, III miejsce Dawid Grzejka. Są to uczniowie klasy sportowej, 5A.
W kategorii klas 6-7 I miejsce zajął Szymon Bartołd, II – Hubert Urban, III – Dawid Bartczak.
Puchar ufundowała p. dyrektor, Alicja Sawicka.

” IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Dzień dobry,
Uczniowie klasy II B już wysłali kartki świąteczne. Pierwsze życzenia napisali do swoich bliskich: rodziców, babć, dziadków, wujków, kolegów, przyjaciół, w ramach akcji ” IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Drugie własnoręcznie  przygotowane kartki, powędrowały do dwójki dzieci Nikoli i Michała, zmagających się z chorobą. Dziś odwiedziła nas mama Kuby, która opowiedziała na czym polega akcja ” MARZYCIELSKA POCZTA”. Przybliżyła nam historię tych dwóch uczniów: gdzie mieszkają, co robią, jakie są ich marzenia. Następnie wszyscy wykonali kolorowe kartki i napisali piękne życzenia. Mamy nadzieję,  że się spełnią 🙂

Wychowawca: Izabela Futerska