” Zwierzęta w poezji dziecięcej” – Szkolny Konkurs Recytatorski w kategorii klas I-III

” Zwierzęta w poezji dziecięcej” – dzisiaj 26 lutego 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w kategorii klas I-III. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Prezentowali wiersze polskich poetów, którzy tworzyli dla dzieci. Poziom był bardzo wyrównany. Komisja w składzie: Pani Ewa Radzanowska i Pani Janina Druszcz, wybrała 3 nagrodzone miejsca.1 miejsce- Maja Jakubiak klasa 2b2 miejsce – Joanna Łukasik klasa 2b3 miejsce- Antonina Długińska klasa 2aGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Koordynator konkursu: Izabela Futerska

Teatr profilaktyczny pt.: „Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia”

Dnia 21 lutego 2020r. gościliśmy w naszej szkolne aktorów studia artystycznego „ AKADA”. Uczniowie z klas I – III obejrzeli sztukę zachęcającą do prowadzenia zdrowego stylu życia. W paczce chipsów chłopiec trafił na szczęśliwy kupon i otrzymał nagrodę swoich marzeń. Jednak dodatkowo musi wziąć udział w obozie sportowym, co okazuje się dla niego nie lada wyzwaniem. Codziennie trenuje swoją sprawność fizyczną. Po wielu trudach Jurek pokonuje swoje słabości i następuje zmiana względem jego żywienia i aktywności ruchowej.

Przepełniona humorem sztuka była dobrym przykładem jak można zmienić swoje nawyki żywieniowe i aktywność ruchową.

Organizator:

Ewa Radzanowska – pedagog

Podsumowanie zajęć z APE – styczeń 2020

Styczeń 2020

Przedszkole 03.01.2020 Joanna Lachowicz Grupa 2 Zajęcia  rozwijające Odtwarzamy bajkę według podanego wzoru
SP 1-3 03.01.2020 Tomasz Sarwiński IIA Edukacja informatyczna Niższy i wyższy bieg.
SP 4-8 07.01.2020 Tomasz Sarwiński VII a gr.1 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 07.01.2020 Tomasz Sarwiński IV a gr. 1 Informatyka Robot mobilny – projekt
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński V a gr.1 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński V a gr.2 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VII a gr.2 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VI A Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VI B Robotyka Wyścigówka – projekt
Przedszkole 14.01.2020 Iza Sawoń Grupa 1 Zajęcia  Rozwijające Emocje i uczucia- jak sobie z nimi radzić?
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIB Edukacja informatyczna Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIIA Robotyka Koło koronowe
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIIB Robotyka Zajęcia projektowe
SP 4-8 16.01.2020 Tomasz Sarwiński IV a gr. 2 Informatyka Robot mobilny – projekt

TORNISTER NA WAGĘ ZDROWIA

Dbając o zdrowie i prawidłową postawę uczniów kontynuujemy program odciążania plecaków. Prowadzimy edukację zdrowotną oraz sukcesywnie ważymy plecaki dzieci i nagradzamy uczniów. Zachęcamy uczniów do pozostawiania swoich rzeczy w szkolnych szafkach. W każdej z klas I – III wyróżniamy 5 uczniów kolorowymi znaczkami.

Gratulujemy!

Ewa Radzanowska – pedagog

Walentynki w Szkolnym Centrum Informacji

„Poeci o miłości”

Jak wiadomo, miłość jest niewyrażalna w słowach. Znaleźli się jednak tacy, którzy próbowali ją opisać i tak powstały najpiękniejsze wiersze o miłości. Wiersze miłosne, to wiersze o życiu i uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Odnajdziemy w nich swoje pragnienia, tęsknoty oraz przeżycia. Zwyczajem lat poprzednich dn. 14.02.2020 r. w Dzień św. Walentego patrona zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję posłuchać najpiękniejszej poezji miłosnej polskich autorów. Wiersze prezentowali nasi wspaniali nauczyciele, ukazując całą paletę uczuć w nich zawartą. W Walentynkowym spotkaniu poetyckim licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji naszych spotkań. Czas upłynął w sympatycznej atmosferze.            Organizatorem spotkania była p. Janina Druszcz

Walentynki w Szkolnym Centrum Informacji

„Poeci o miłości”

Jak wiadomo, miłość jest niewyrażalna w słowach.

Zwyczajem lat poprzednich dn. 14.02.2020 r. w Dzień św. Walentego patrona zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję posłuchać najpiękniejszej poezji miłosnej polskich autorów. Wiersze prezentowali nasi wspaniali nauczyciele ukazując całą paletę uczuć w nich zawartą.

W Walentynkowm spotkaniu poetyckim licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji naszych spotkań. Czas upłynął w sympatycznej atmosferze.

Organizatorem spotkania była p. Janina Druszcz

Klasa 2 b i karnawałowe faworki

Uczniowie z klasy 2 b już wiedzą jak przygotować karnawałowe faworki. Pod opieką wychowawcy, w tłusty czwartek, szybciutko zawijali paski ciasta. A ile radości było, gdy zobaczyli je pięknie zarumienione, nie mogli doczekać się degustacji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że słodkości wyszły pyszne!