Podsumowanie zajęć z APE – styczeń 2020

Styczeń 2020

Przedszkole 03.01.2020 Joanna Lachowicz Grupa 2 Zajęcia  rozwijające Odtwarzamy bajkę według podanego wzoru
SP 1-3 03.01.2020 Tomasz Sarwiński IIA Edukacja informatyczna Niższy i wyższy bieg.
SP 4-8 07.01.2020 Tomasz Sarwiński VII a gr.1 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 07.01.2020 Tomasz Sarwiński IV a gr. 1 Informatyka Robot mobilny – projekt
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński V a gr.1 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński V a gr.2 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VII a gr.2 Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VI A Informatyka Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 4-8 13.01.2020 Tomasz Sarwiński VI B Robotyka Wyścigówka – projekt
Przedszkole 14.01.2020 Iza Sawoń Grupa 1 Zajęcia  Rozwijające Emocje i uczucia- jak sobie z nimi radzić?
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIB Edukacja informatyczna Czujnik ruchu – wprowadzenie
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIIA Robotyka Koło koronowe
SP 1-3 15.01.2020 Tomasz Sarwiński IIIB Robotyka Zajęcia projektowe
SP 4-8 16.01.2020 Tomasz Sarwiński IV a gr. 2 Informatyka Robot mobilny – projekt

TORNISTER NA WAGĘ ZDROWIA

Dbając o zdrowie i prawidłową postawę uczniów kontynuujemy program odciążania plecaków. Prowadzimy edukację zdrowotną oraz sukcesywnie ważymy plecaki dzieci i nagradzamy uczniów. Zachęcamy uczniów do pozostawiania swoich rzeczy w szkolnych szafkach. W każdej z klas I – III wyróżniamy 5 uczniów kolorowymi znaczkami.

Gratulujemy!

Ewa Radzanowska – pedagog

Walentynki w Szkolnym Centrum Informacji

 

„Poeci o miłości”

Jak wiadomo, miłość jest niewyrażalna w słowach. Znaleźli się jednak tacy, którzy próbowali ją opisać i tak powstały najpiękniejsze wiersze o miłości. Wiersze miłosne, to wiersze o życiu i uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Odnajdziemy w nich swoje pragnienia, tęsknoty oraz przeżycia. Zwyczajem lat poprzednich dn. 14.02.2020 r. w Dzień św. Walentego patrona zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję posłuchać najpiękniejszej poezji miłosnej polskich autorów. Wiersze prezentowali nasi wspaniali nauczyciele, ukazując całą paletę uczuć w nich zawartą. W Walentynkowym spotkaniu poetyckim licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji naszych spotkań. Czas upłynął w sympatycznej atmosferze.            Organizatorem spotkania była p. Janina Druszcz

Walentynki w Szkolnym Centrum Informacji

 

„Poeci o miłości”

Jak wiadomo, miłość jest niewyrażalna w słowach.

Znaleźli się jednak tacy, którzy próbowali ją opisać i tak powstały najpiękniejsze wiersze o miłości. Wiersze miłosne, to wiersze o życiu i uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Odnajdziemy w nich swoje pragnienia, tęsknoty oraz przeżycia.

Zwyczajem lat poprzednich dn. 14.02.2020 r. w Dzień św. Walentego patrona zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję posłuchać najpiękniejszej poezji miłosnej polskich autorów. Wiersze prezentowali nasi wspaniali nauczyciele ukazując całą paletę uczuć w nich zawartą.

W Walentynkowm spotkaniu poetyckim licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji naszych spotkań. Czas upłynął w sympatycznej atmosferze.

            Organizatorem spotkania była p. Janina Druszcz

Klasa 2 b i karnawałowe faworki

Uczniowie z klasy 2 b już wiedzą jak przygotować karnawałowe faworki. Pod opieką wychowawcy, w tłusty czwartek, szybciutko zawijali paski ciasta. A ile radości było, gdy zobaczyli je pięknie zarumienione, nie mogli doczekać się degustacji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że słodkości wyszły pyszne!

Owoce i warzywa w klasie III B

W okresie zimowym, kiedy organizm jest szczególnie narażony na negatywne działanie wirusów grypy musimy pamiętać o witaminach. Najlepiej pod postacią świeżych  owoców lub warzyw.  Uczniowie klasy IIIB  przybyli  do szkoły z torbami pełnymi potrzebnych akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych. Wśród owoców dominowały jabłka, mandarynki, borówki, winogrona, banany i arbuzy. Nasi  kucharze nie mogli się doczekać, kiedy przystąpią do kulinarnych zajęć. Uczniowie przypomnieli o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas pracy, a następnie wszyscy  ruszyli do przygotowywania sałatki owocowej.

Wych. Karolina Jakubiak

Dbamy o swoje zdrowie!

Jak dbać o swoje zdrowie?  Na to pytanie znają już odpowiedź uczniowie klasy 3a!

 Jedno jest pewne – zbyt ciężkie plecaki w tym nie pomagają. Wyrzucajmy więc z nich wszystko, co zbędne, wzmacniajmy mięśnie kręgosłupa i pamiętajmy o prawidłowym siedzeniu przy biurku. Wych. M.Mielniczuk