Konkurs – Lapook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś”

Zapraszamy do udziału Konkursie – Lapbook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś” w ramach przygotowania do obchodów dnia patrona szkoły. Pokaż co potrafisz! Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 3. Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne Warmii, między innymi: – położenie geograficzne regionu (większe miasta, jeziora, rzeki), – herb i hymn Warmii – architektura (wsi, miast lub sakralna), – strój ludowy, – gwara warmińska, – zwyczaje świąteczne, – poeci, pisarze warmińscy, ludzie nauki (wielkie postacie), – czasopisma regionalne, ważne instytucje, – potrawy warmińskie, – i wiele innych ciekawych przejawów życia ludności warmińskiej. Prace należy sfotografować i wysłać przez Librus na adres nauczyciela bibliotekarza. Na prace czekamy do 10 maja 2020 r. Dla zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

Harmonogram zajęć dla uczniów świetlicy szkolnej w dniach 27.04.20r. – 30.04.20r.

Irena Klimaszewska oraz Barbara Majewska- tygodniowy harmonogram zajęć dla uczniów świetlicy szkolnej ,,Pod kredką”,
z klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb,  w dniach 27.04.20r. – 30.04.20r.
pod hasłem  ,,WIOSNA, WIOSNA ZAWITAŁA

Tydzień (27.04-30.04.2020)

Drodzy uczniowie, a szczególnie świetliczaki !!!
Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy. Zanim jednak to nastąpi zapraszamy do zabawy :)!!
W tym tygodniu proponujemy wykonanie eksperymentów:)
Pozdrawiamy nauczyciele świetlicy „Lawendowy zakątek „

Proponujemy wszystkim swietliczakom wykonanie eksperymentu „Wybuchowa kula ziemska „
Potrzebujemy : talerz, wapno musujące, barwniki do jajek, pipetę i wodę.
Na środku talerza robimy coś w rodzaju kółek z tabletek wapna. Jednak nie zapełniamy całego talerzyki. Następnie posypujemy wapno barwnikami do jajek-zielonym i niebieskim. Teraz wystarczy pipetą nabierać wody i polewać wapno. Tworzy nam się piękna kula ziemska

Dzisiaj proponujemy wykonanie eksperymentu „Kolorowa mozaika”
Potrzebujemy : talerz, barwniki do żywności, mleko, płyn do mycia naczyń, patyczek higieniczny.
Zabawę zaczynamy od mama nie mleka na talerzyk w takiej ilości, by mleko zakryło całe dno, ale aby się nie wylało. Następnie bierzemy barwniki i tworzymy z nich kolorowe plamki. Potem patyczek kosmetyczny moczymy w płynie do naczyń i robimy na mleku piękna wielobarwną mozaikę:)

Witamy Drodzy Uczniowie w środę:) Czy zastanawialiście się nad możliwością złapania wody w dłonie na dłuższą chwilę ?
Sprawdźmy wykonując eksperyment „Ciecz nienewtonowska”
Potrzebujemy 0,5 szklanki wody, 2 szkół mąki ziemniaczanej, barwniki spożywcze.
Wszystkie składniki dokładnie mieszamy do powstania „papki” . Spróbujcie ja zagnieść, będzie jak plastelina, jednak pozostawiona sama sobie staje się jak woda i przelewa po palce 🙂

Dzień przed majówka proponujemy wykonanie eksperymentu z balonem.
Potrzebne będą: butelka, ocet, soda, balon.
Do butelki wlewamy szklankę octu, a do balona wsypujemy 2 łyżeczki sody . Następnie zakładamy balon na butelkę, przesypujemy zawartość sody z balonika do butelki z octem i obserwujemy 🙂
Pozdrawiamy nauczyciele świetlicy ” Lawendowy zakątek „