Wyjazd na Warsaw Comic Con

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas: siódmej, klas gimnazjalny oraz liceum wzięli udział w najlepszym w Europie festiwalu popkultury WARSAW COMIC CON. Prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Wszystko w jednym miejscu: spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Dodatkowo uczniowie i uczestniczyli w wydarzeniu GOOD GAME – targi gier video i sprzętu komputerowego. Raj dla graczy. Nowości wydawnicze, spotkania z niezależnymi twórcami gier i aplikacji, strefa turniejowa – w tym zawody rangi międzynarodowej, strefa „Free to play”, gdzie znani youtuberzy poprowadzą eventy otwarte dla każdego zwiedzającego. Ponad 1000 stoisk.

Uczniów spotkały następujące atrakcje

 • Spotkania z gwiazdami, autorami i rysownikami m.in Andrzej Sapkowski
 • Wielkie roboty, smoki i statki kosmiczne!
 • Strefy: Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, i Wikingów
 • Wioska Fantastyki
 • Największy konkurs Cosplay w Polsce
 • Aleja Artystów
 • Strefa Inicjatyw
 • Warsztaty, prelekcje, pokazy
 • Liczne konkursy
 • Strefy wolnego grania (ponad 1 000 konsoli i PC)
 • Premiery gier
 • Spotkania z twórcami gier i gwiazdami e-sportu
 • Game Jam
 • Gry VR
 • Konkursy
 • Turnieje w gry planszowe oraz komputerowe

Młodzież jest zachwycona wyjazdem i już nie może się doczekać wyjazdu na IV edycję, która odbędzie się w październiku.

Opiekunami podczas wyjazdu byli:

Tomasz Sarwiński

Sławomir Długiński

Małgorzata Bronowska – Waliszewska

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Rodziców. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.