Wyjazd na Warsaw Comic Con

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas: siódmej, klas gimnazjalny oraz liceum wzięli udział w najlepszym w Europie festiwalu popkultury WARSAW COMIC CON. Prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Wszystko w jednym miejscu: spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Dodatkowo uczniowie i uczestniczyli w wydarzeniu GOOD GAME – targi gier video i sprzętu komputerowego. Raj dla graczy. Nowości wydawnicze, spotkania z niezależnymi twórcami gier i aplikacji, strefa turniejowa – w tym zawody rangi międzynarodowej, strefa „Free to play”, gdzie znani youtuberzy poprowadzą eventy otwarte dla każdego zwiedzającego. Ponad 1000 stoisk.

Uczniów spotkały następujące atrakcje

• Spotkania z gwiazdami, autorami i rysownikami m.in Andrzej Sapkowski
  • Wielkie roboty, smoki i statki kosmiczne!
  • Strefy: Gwiezdnych Wojen, Gry o Tron, i Wikingów
  • Wioska Fantastyki
  • Największy konkurs Cosplay w Polsce
  • Aleja Artystów
  • Strefa Inicjatyw
  • Warsztaty, prelekcje, pokazy
  • Liczne konkursy
  • Strefy wolnego grania (ponad 1 000 konsoli i PC)
  • Premiery gier
  • Spotkania z twórcami gier i gwiazdami e-sportu
  • Game Jam
  • Gry VR
  • Konkursy
  • Turnieje w gry planszowe oraz komputerowe

Młodzież jest zachwycona wyjazdem i już nie może się doczekać wyjazdu na IV edycję, która odbędzie się w październiku.

Opiekunami podczas wyjazdu byli:

Tomasz Sarwiński

Sławomir Długiński

Małgorzata Bronowska – Waliszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Rodziców. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.