Wycieczka do Straży Pożarnej

W dniu 20 kwietnia klasa I a i I b miała przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Po tak ciekawej wycieczce, wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że zawód strażaka mimo swojego trudu bardzo im się podoba , a nie jedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie. Po nauce nadszedł również czas na relaks przy ognisku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia z życia szkoły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.