Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

25 kwietnia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie – Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły szkoły z terenu powiatu olsztyńskiego i w którym zajęliśmy III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie Ilona Pieklik kl. III b, Paweł Kaczmarczyk kl. III b i Dominik Kaczmarczyk kl. III c wraz z opiekunem p. Katarzyną Więckowską. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z elementów: slalom z ograniczeniem, równoważnia, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia z życia szkoły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.