Święto Patrona Szkoły

12 lat temu – 13 maja 2006 r. nasza szkoła otrzymała imię Ziemi Warmińskiej i Sztandar. Przypomina nam o tym wydarzeniu kamienna, pamiątkowa tablica znajdująca się obok sekretariatu, która dzisiaj była szczególnie wyeksponowana, ponadto z gazetki znajdującej się na holu możemy zapoznać z historią szkoły.W nazwie szkoły jest przyroda, warmińskie lasy i jeziora, chaty i bociany, złociste łany zbóż, czerwone dachy kapliczek i żelazne przydrożne krzyże, jest także przeszłość, teraźniejszość, przyszłość i tradycja, które zawarte są w hymnie szkoły:

Ziemia Warmińska

Gdzie srebrzysta Pisa płynie
Wokół las i jezior błękit
Na tej Ziemi, która słynie
Z ludzkich serc gorących, wielkich.

Gdzie kapliczki spoglądają
Na wędrowca strudzonego
Gdzie kłobuki pomagają,
Chcąc uchronić nas od złego.

Gdzie nasz pradziad krew przelewał
Byśmy mogli żyć bezpiecznie
Gdzie znaczona blizną ziemia
I historia – trwają wiecznie.

Tu ojczyste nasze strony
Tu nam serca mocniej biją
Na tej Ziemi nasze domy
Bliscy ludzie tutaj żyją.

Tu warmińska stoi chata
Tu nas wita Szeml ze sługą
Tu traktują cię jak brata
Gdyś zmęczony drogą długą.

Więc chylimy dzisiaj czoła
Dla przeszłości i przyszłości
Imię wzięła nasza szkoła
Warmia w sercach naszych gości.