Wycieczka klasy III a do Torunia i Solca Kujawskiego

24 maja klasa trzecia odwiedziła Toruń i Solec Kujawski.Wycieczka rozpoczęła się o 6.30, a zakończyła o 20.40.W mieście Mikołaja Kopernika mieliśmy warsztaty w Muzeum Piernika, poznaliśmy historię toruńskich pierników. Był też czas na zwiedzenie Strego Miasta i zakup pamiątek.
Z Torunia udaliśmy się do Solca Kujawskiego, gdzie jest Jura Park. Przewodnik oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, prezentując dinozaury.Niezwykłe wrażenie zrobił na nas film 5D oraz atrakcje Muzeum Ziemii i zgromadzone tam skamieniałości, fotografie, 13 metrowy szkielet opistocelikaudii oraz model mamuta. Mimo całodziennej wyprawy wszyscy wrócili zadowoleni oraz bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.
Serdecznie dziękuję Państwu: Wagner, Hirkowskim za zorganizowanie ciekawej wycieczki oraz opiekunkom pani Irenie Klimaszewskiej i Marzenie Grunenberg.
Kierownik wycieczki, Beata Sierpińska