Narodowe Czytanie – Nowele polskie” wrzesień 2019r.

„Narodowe Czytanie – Nowele polskie”

Już po raz ósmy w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania czytane były w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku jest to zbiór zatytułowany Nowele polskie – utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Teksty te uczą nas, że „w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał w swoim liście prezydent Polski Andrzej Duda.

Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkolebyła prowadzona przez radiowęzeł w drugim tygodniu września 2019 r. W akcję zaangażowali się uczniowie kl.  6b SP3: Agata Daniłowska, Marsel Castalano, Aleksandra Sęk, Dominik Gręda, Emilia Żbikowska, Maja Kowalska i Miłosz Zacheja, którzy na początku 3 kolejnych lekcji czytali fragmenty Katarynki Bolesława Prusa.

Bardzo dziękujemy zarówno  czytającym, jak i słuchającym uczniom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

Akcję przygotowały p. Janina Druszcz i p. Alicja Czarnecka-Zyskowska.