O Światowym Dniu Żywności w naszej szkole

Akcji na temat nie marnowania żywności nigdy dość, tak też było 16 października w Światowym Dniu Żywności. Nasza szkoła została oplakatowana informacjami ” jak nie trwonić jedzenia”. W tym dniu uczniowie przygotowani przez p. Katarzynę Więckowską rozdawali ulotki informujące jakich zasad trzeba przestrzegać aby wyrzucać jak najmniej żywności, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na: planowanie posiłków, przygotowywanie listy zakupów, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, samodzielne porcjowanie jedzenia, sprawdzanie daty ważności oraz kreatywne wykorzystywanie resztek. Powyższe rady pozwolą nam oszczędzić żywność i oszczędzić planetę.

W dniach 17-18 października w świetlicy „Pod Kredką” w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności odbyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie świetlicy samodzielnie wykonali „kanapkowe warzywostwory „. Dużą atrakcją i niespodzianką było temperowanie marchewek. Dzieci, a nawet rodzice z wielkim smakiem zajadali marchewkowe chipsy. Celem warsztatów było propagowanie wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania, spożywania jak największej ilości warzyw i owoców.
Nauczyciele świetlicy „Pod Kredką” : p. Irenka i p. Basia.