13 grudnia 2019 r. – Klasa 2a SP 3 wraz z rodzicami przyłączyła się do akcji charytatywnej, by wspomóc zwierzęta ze schroniska w Olsztynie.

Klasa 2a SP 3 wraz z rodzicami przyłączyła się do akcji charytatywnej by wspomóc  zwierzęta ze schroniska w Olsztynie. Zawieźliśmy karmy, koc, poduszkę, smycz. P.dyrektor przywitała nas serdecznie, podziękowała za podarunki oraz poinformowała jak poruszać się po schronisku. Zaskoczyła na ilość psów(Tosia K. miała zadanie, by je policzyć), ponad 130, kotów podobnie. Niektóre są tu krótko, inne po kilka lat. Na koniec obejrzeliśmy prezentację na temat zwierząt(jak dbać, dlaczego są porzucane, skąd pochodzą oraz czego potrzebują) . Sądzę, że dzisiejsza lekcja uświadomiła młodym ludziom, że obok nas są jeszcze inne istoty potrzebujące pomocy oraz by pochopnie nie decydować się na zwierzęta.
Wych. Beata Sierpińska, Sławomir Długiński – op.