Spotkanie profilaktyczne z policjantami

W grudniu 2019r. w ramach realizacji działań Programu Wychowawczo –
Profilaktycznego odbyło się spotkanie młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 oraz klas: I a, II a Liceum Ogólnokształcącego z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Barczewie.
Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat uzależnień od narkotyków, dopalaczy oraz przybliżyli prawne aspekty odpowiedzialności nieletnich. Prowadzący spotkanie asp. Adam Pęgier i st.sier. Jarosław Rybak przedstawili mechanizm zachowania prowadzący do uzależnienia. Przedstawiony film, prezentacja multimedialna oraz rozmowa z uczniami były doskonałą formą wyjaśnienia, jak ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie niepożądanym zjawiskom i procesom. Przekazano młodzieży również tematykę związaną z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania.
Dziękujemy funkcjonariuszom za ciekawe i profesjonalne przygotowanie zajęć oraz liczymy na dalszą współpracę.
Spotkanie zorganizowała Ewa Radzanowska – pedagog

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Rodziców. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.