BEZPIECZNE FERIE 2020

BEZPIECZNE FERIE
Pod takim hasłem odbył się dziś na plaży miejskiej w Zalesiu festyn edukacyjny adresowany do blisko 190 uczniów klas V szkół podstawowych z terenu gminy Barczewo. Organizatorami byli: Gmina Barczewo, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska PSP w Olsztynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie, Nadleśnictwo Olsztyn, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.
W czasie festynu przedstawiono najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Udzielono instruktarzu jak postępować i reagować w nagłych wypadkach. Strażacy z OSP w Barczewie i PSP przeprowadzili pokaz ratowniczy na jeziorze Orzyc gdzie przy pomocy łodzi ratunkowej wydobyli z jeziora osobę poszkodowaną, której następnie udzielono pierwszej pomocy.
Po blisko godzinnych wykładach przeprowadzonych przez Policję, Straż Pożarną i Nadleśnictwo odbył się pokaz tresury psa policyjnego, który przeprowadził funkcjonariusz KM Policji w Olsztynie. Na zakończenie czekała na wszystkich ciepła kiełbaska i bułka ufundowana przez Ośrodek Zalesie Mazury Aktiv&SPA oraz Piekarnię Tyrolską.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim partnerom, sponsorom oraz uczniom i nauczycielom.

Tak, z naszej SP3 w Barczewie byliśmy z uczniami klas 5a, wych. E. Jankowska i 5b, wych. M. Perfikowska oraz n-le opiekunowie A. Czarnecka- Zyskowska i Cz. Żukowski.
Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i za wspaniałą lekcję na temat bezpiecznych ferii zimowych. Dziękujemy wszystkim prowadzącym zajęcia oraz za poczęstunek. 🥰👏