II Gminna Olimpiada Zdrowia pt. „ZDROWO – STYLOWO”

Dnia 17. 01.2020 r. dwóch naszych uczniów: Mikołaj Gawin z kl. 6b i Marek Gajownik z kl. 7a uczestniczyło w II Gminnej Olimpiadzie Zdrowia pt. „ZDROWO – STYLOWO”, która była organizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Łęgajnach.

Celem olimpiady była popularyzacja nauk przyrodniczych oraz rozpowszechnienie zainteresowania zasadami zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

Olimpiada była skierowana do uczniów z klas od 4 do 8. Można było wytypować po dwóch uczniów ze szkoły. W olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów. Olimpijczycy mieli za zadanie rozwiązać 25 pytań testowych. Spośród nich wyłoniono 3 zwycięzców. Nasi uczestnicy uzyskali dyplom za udział.

Do konkursu uczniów przygotowywał p. Sławomir Długiński.