Światowy Dzień Żywności w klasie III.

Klasa trzecia SP wraz z wychowawczynią p. Beatą Sierpińską aktywnie przystąpiła do niezwykłego wydarzenia, jakim niewątpliwie był w naszej szkole happenning z okazji Światowego Dnia Żywności. Gościliśmy u siebie młodszych kolegów z przedszkola w Barczewie, by wraz z nimi zastanowić się co z tą żywnością jest, jak ją właściwie spożywać oraz nie marnować. Na początku pobawiliśmy się w zabawę „Mało nas do pieczenia chleba”, potem porozmawialiśmy o tym, z czego się wypieka chleb. Następnie trzecioklasiści pomogli „zerówkowiczom” wykonać kolorowe przypominajki na lodówkę „Nie marnuj jedzenia”. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał od nas niezwykły kwiatek do zjedzenia, bo z marchewki i ogórka!
Podsumowaniem spotkania był wspólny happening na jadalni i przemarsz ulicami naszego miasta!
Był to dzień niezwykle aktywny, zabawny, do tego nauczył nas jednego: „Jedz codziennie zdrową żywność, bo wzmacnia twą aktywność”.