„Spotkania z Panią Muzyką”

23 października 2017 r. klasy I-III naszej szkoły aktywnie uczestniczyły w pierwszym koncercie, z cyklu „Spotkania z Panią Muzyką”. Bohaterem dnia był Fryderyk Chopin, ale jako mały chłopiec, który pasjonował się grą na fortepianie i komponowaniem muzyki. Wpływ na jego twórczość miały polskie tańce, np. polonez, mazur, cz też oberek, które podpatrywał na wiejskich potańcówkach. Dzieci uczestniczyły bezpośrednio w tej opowieści, wcielały się w różne role, by jak najwierniej przedstawić początki kariery małego Frycka. Na koniec spotkania odbył się krótki test wiedzy z lekcji, a dzieci otrzymały książeczki za udział w spotkaniu.
Spotkanie z Panią Muzyką odbyło się w Skarbcu Kultury w Barczewie, za co serdecznie dziękujemy!