ŚWIETLICA SZKOLNA ,,POD KREDKĄ – ZAJĘCIA ZDALNE w dniach 11.05.20r. do 15.05.20r.

Irena Klimaszewska oraz Barbara Majewska– tygodniowy harmonogram zajęć dla uczniów świetlicy szkolnej ,,Pod kredką”,

z klasy IIa, IIb, IIIa i IIIb  w dniach 11.05.20r. – 15.05.20r.

pod hasłem  ,,MOJA WARMIA”

PONIEDZIAŁEK  (11.05.20r.)

załącznik nr 1 Bajka (audiobook) ,,Skąd się  wzięło Jezioro Wielochowskie”

Dzień dobry :- )  Mam nadzieję, że jesteście wypoczęci po wolnych dniach.

W związku z tym, że w tym tygodniu miało odbyć się ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY, będziemy rozmawiać o NASZEJ WARMII. Mieszkamy na Warmii i na pewno wszyscy lubimy naszą przepiękną krainę.

W załączniku nr 1 przesyłam bajkę (audiobook) ,,Skąd się  wzięło Jezioro Wielochowskie”. Proszę posłuchajcie bajki uważnie. Możecie zachęcić do wspólnego słuchania rodziców lub rodzeństwo. Postarajcie się słuchać uważnie tak, aby zrozumieć jej treść.

Życzę miłych wrażeń :- )

WTOREK  (12.05.20r.)

załącznik nr 2/ciekawostki o Warmii

W załączniku nr 2 przesyłam ciekawostki o Warmii. Mam nadzieję, że przeczytacie wiadomości uważnie i zapamiętacie z ciekawostek jak najwięcej. Przypominam, że imię Naszej  Szkoły to ZIEMIA WARMIŃSKA. Dacie radę   :- )   Potraficie :-  )

ŚRODA (13.05.20r.)

załącznik nr 3/linki  do ,,Szot” oraz  ,,Pofajdok”  oraz ciekawostki  ,,Tańce warmińskie”

W załączniku nr 3 przesyłam linki  do ,,Szot” oraz  ,,Pofajdok”, a także  ciekawostki                                                       ,,Tańce warmińskie” .

https://www.youtube.com/watch?v=Ln67M2098Dc    /link do  tańca  ,,Szot”

https://www.youtube.com/watch?v=0OETo_nYI8g      /link do tańca ,,Pofajdok”

Jestem pewna, że tańce warmińskie zachwycą swoją melodią i skocznością. Przyjemnego oglądania :- )

Zachęcam do poczytania ciekawostek  ,,Tańce warmińskie”.

CZWARTEK (14.05.20r.)

załączniki nr 4, 5, 6/ciekawostki ,,Kapliczki warmińskie”, kolorowanki: kapliczka warmińska oraz pola, łąki warmińskie

W załączniku nr 4 przesyłam  ciekawostki ,,Kapliczki warmińskie”.  Proszę przeczytajcie uważnie, a potem wybierzcie się z rodzicami na spacer i poszukajcie najstarszej kapliczki warmińskiej w Barczewie. Powodzenia  :- )

W załącznik nr 5 przesyłam kolorowankę/kapliczka warmińska. Proszę pokolorujcie ją starannie, dorysujcie kwiaty, a ściany narysujcie w cegiełki. Potraficie :- )

Natomiast załącznik nr 6 zawiera kolorowankę/pola, lasy i łąki warmińskie. Tu użyjcie proszę jak najwięcej kolorów. Dacie radę :- )

Możecie też namalować to co zapamiętaliście z poniedziałkowej bajki ,,Skąd się  wzięło Jezioro Wielochowskie”.

Mam nadzieję, że każdy wybierze sobie jedną z zaproponowanych prac, wykona ją w sposób kolorowy i prześle na maila.

Pozdrawiam :- )

PIĄTEK (15.05.20r.)

warmińskie  zabawy ruchowe/ SKAKANKA, GUMA, KAPSLE, KLASY, PCHŁY

Przesyłam propozycję warmińskich zabaw ruchowych: skakanka, guma, kapsle, klasy, pchły.

Czy znasz te zapomniane warmińskie gry i zabawy ruchowe ???

Zapytaj rodziców, czy grali,  w którąś z nich,  w czasach swojego dzieciństwa.

Spróbujcie pobawić się w  wybraną  zabawę  we własnym domu.

Życzę  wspaniałej  Rodzinnej zabawy :- ) oraz spokojnego wypoczynku.

p. Irenka – świetlica ,,Pod kredką”

!!!!! (Podajemy maila nauczycieli świetlicy, w celu przesyłania wykonanych przez

uczniów prac rysunków, kart pracy lub nagrań zaproponowanych piosenek, które

następnie przekażemy na szkolnego Facebooku lub stronę internetową szkoły.

Prosimy o przesyłanie prac do każdego czwartku włącznie.

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy).