Materiały świetlicy Lawendowy zakątek na tydzień (04.05-08.05.2020)

Drodzy uczniowie, tęskniliście ? Czekaliście na nowe pomysły?
W tym tygodniu proponujemy słodkie pyszności, które możecie przygotować i zrobić sami lub zaprosić rodziców, siostrę oraz brata do pomocy😊
Życzymy udanej zabawy i pysznych wypieków 😊

Drodzy uczniowie witamy po majówce i zapraszamy was do przygotowania prostego, słodkiego deseru
Wafle z masą krówkową
Składniki na wafle z masą krówkową:
– opakowanie wafli
– puszka
Przygotowanie:
Każdego wafla pokrywamy cienką warstwą masy, tak aby pokryła ona „dziurki” w waflach. Obie powierzchnie stykających się wafli muszą być pokryte kremem. Nakładamy tyle kajmaku ile go mamy lub do pożądanej wysokości. Oczywiście nie nakładamy kremu na wierzchnie wafle. Na końcu owijamy wafle folią spożywczą i obciążamy czymś ciężkim np. książką, tak aby leżała na całej powierzchni wafli. Zapobiegnie to podwijaniu się wafli.
Smacznego 😊😊

Witamy, witamy świetliczki 😊
Może ktoś ma chęć na muffinki?
Jeśli tak, to zapraszamy do kuchni i do dzieła, a za 40 minut będziecie mieli gotowe 😊
Składniki:

2 szklanki mąki,
2 jajka,
1 szklanka mleka,
pół szklanki cukru,
pół szklanki oleju roślinnego,
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Sposób przygotowania muffinek:

Wymieszaj w jednej misce suche składniki: mąkę, cukier, proszek do pieczenia.

W drugiej misce połącz ze sobą mokre składniki: jajka, mleko, olej.

Połącz składniki suche z mokrymi, używając do tego łyżki.

Przelej masę do foremek na muffinki.
Poproś o pomoc kogoś dorosłego i piecz 30 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza.
Smacznego 😊

Witamy w środę😊
Dzisiaj do zrobienia milkshake 😊
SKŁADNIKI:
250 g truskawek
200 ml zimnego mleka
100 g lodów waniliowych*
do podania: bita śmietana, szczypta brązowego cukru, połówka truskawki
PRZYGOTOWANIE:
Truskawki opłukać i oderwać szypułki. Zmiksować z mlekiem i lodami.
Wlać do wysokiej szklanki, udekorować bitą śmietaną i połówką truskawki, posypać szczyptą brązowego cukru.

Dzień dobry w czwartek😊
Macie ochotę na coś słodkiego a w szafkach pusto ? Nie martwcie się, mamy dla Was nowy pomysł.
Ciekawi jaki ?A może by tak deser cytrynowo-bananowy?
Potrzebujemy:
Dużej cytryny, 2 banany, 150g serek homogenizowany waniliowy, 1/3 szkl. mleka, 2 żółtka, czubata łyżeczka żelatyny, 3 łyżki cukru pudru, biszkopty.
Przygotowanie:
Żelatynę namoczyć w małej ilości zimnej wody. Mleko mocno podgrzać(poproś kogoś dorosłego), dodać żelatynę, dokładnie wymieszać i przestudzić. Żółtka utrzeć z cukrem na kogel-mogel. Dodać serek, łyżeczkę startej skórki z cytryny oraz sok z cytryny. Dodać rozpuszczoną żelatynę, dokładnie wymieszać. Na dno pucharków ułożyć plasterki banana, warstwę kremu i ponownie plastry banana oraz krem. Schładzać co najmniej pół godz. Udekorować według uznania.
Smacznego 😊

Czas leci szybko I mamy już piąteczek😊
Dzisiaj proponujemy żebyście zrobili pyszny, kolorowy, sok.
Składniki na 600 ml
3 pomarańcze
2 jabłka
3 kiwi
Umyj owoce.
Pomarańcze obierz ze skórki.
Kiwi obierz ze skórki.
Jabłka pokrój na mniejsze kawałki.
Wszystkie owoce włóż do wyciskarki i wyciśnij z nich sok.
Wymieszaj.
I gotowe 😊