Dzień Babci i Dziadka

W dniach 15-18 stycznia w klasie III a SP odbyła się nietypowa akcja „Styczeń z Babcią i Dziadkiem”. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ośmioro seniorów. Był to czterodniowy cykl spotkań, na których dziadkowie przedstawiali się nam, opowiadali o sobie, o swojej pracy, pasjach i wnukach, a przede wszystkim czytali uczniom książki,albo opowiadali bajki i pełne grozy historie sprzed wielu, wielu lat. Dzieci słuchały tych opowieści z zaciekawieniem, było mnóstwo pytań.
Każdy wnuk powiedział nam za co ceni i kocha dziadków, a na zakończenie wręczył im własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami.
Goście byli przygotowani perfekcyjnie: mieli albumy, zdjęcia,stare gazety,medale, drzewa genealogiczne, własnoręczne wypieki (chlebek, chałki, ciasteczka) oraz słodycze, którymi częstowano dzieci.
To była wielka przyjemność, poznać tak wspaniałych ludzi, którzy są nieodzowni w pomocy nad wnukami. Zawsze są, zawsze mają czas, zawsze chętnie opowiedzą, pograją w karty, albo pójdą na spacer…
Ich wiedza i bagaż doświadczeń, to spora dawka historii, którą należy pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenia. Dziadków zatem należy kochać, szanować i pamiętać o nich nie tylko z okazji Święta Babci i Dziadka…
Wszystkim seniorom długich lat w szczęściu, zdrowiu…
Na moje zaproszenie przybyli: Pani Mirosława Grzywińska(nauczyciel j.polskiego w Barczewie), Halina Orłowska(Stacja Doświadczalna Oceny Odmian we Wrócikowie), Pan Marian Siwik (lekarz ortopeda),Pani Janina Milczarkowska (Poczta Polska Olsztyn), Państwo Barbara i Józef Szcześniakowie( budownictwo) oraz Pani Mirosława Filipek (opieka nad seniorami w DPS w Barczewie). Koordynatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była p. Beata Sierpińska.