Dni Otwarte ECDL w dniach 19-25 marca 2018 r – podsumowanie

Minął tydzień Dni Otwartych ECDL. W naszej szkole uczniowie na wybranych lekcjach informatyki uczestniczyli w quizach i zabawach związanych z tematyką Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Szczególny charakter przyjęły zajęcia z gimnazjalną klasą II C, w której realizowana jest innowacja edukacyjna „Programować każdy może”. Klasa uczestniczyła w teście wiedzy o ECDL, a trzej zwycięscy uczniowie:

• Robert Jabłoński
  • Juliusz Wysocki
  • Mateusz Dutkiewicz

otrzymali od Polskiego Towarzystwa Informatycznego bezpłatne vouchery na egzaminy ECDL o wartości 294 zł.

Dodatkowo każdy uczeń klasy II C, który przystąpił do testu otrzymał nagrody ufundowane przez Centrum Wiedzy i Nauki w Olsztynie.

Nie tylko młodzież brała udział w Dniach Otwartych ECDL. Siedmioro nauczycieli naszej szkoły:

• Alicja Hanna Sawicka
  • Zbigniew Podlaski
  • Lidia Zelman
  • Jolanta Jakończuk
  • Alicja Czarnecka-Zyskowska
  • Karolina Wawrzyniak
  • Małgorzata Gibas-Puchowska

przystąpiło do egzaminu praktycznego i w dniu 23 marca 2018 r. odebrało Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych E-Nauczyciel.

Certyfikat e-Nauczyciel jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w celu podniesienia poziomu przygotowania nauczycieli do stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy edukacyjnej i wychowawczej w szkole, jako instytucji społeczeństwa informacyjnego.

Całość Dni Otwartych przygotował i poprowadził nasz nauczyciel oraz egzaminator ECDL Tomasz Sarwiński.

Pełna fotorelacja z wydarzenia, na szkolnym profilu facebook.