Konkurs – Lapook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś”

Zapraszamy do udziału Konkursie – Lapbook: „Ziemia Warmińska wczoraj i dziś” w ramach przygotowania do obchodów dnia patrona szkoły. Pokaż co potrafisz! Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 3. Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne Warmii, między innymi: – położenie geograficzne regionu (większe miasta, jeziora, rzeki), – herb i hymn Warmii – architektura (wsi, miast lub sakralna), – strój ludowy, – gwara warmińska, – zwyczaje świąteczne, – poeci, pisarze warmińscy, ludzie nauki (wielkie postacie), – czasopisma regionalne, ważne instytucje, – potrawy warmińskie, – i wiele innych ciekawych przejawów życia ludności warmińskiej. Prace należy sfotografować i wysłać przez Librus na adres nauczyciela bibliotekarza. Na prace czekamy do 10 maja 2020 r. Dla zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia z życia szkoły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.