Edukacja globalna w klasie III SP

Edukacja globalna zawitała również do klasy 3 SP. Poruszyliśmy temat niełatwy, bo dotyczący Sprawiedliwego Handlu w oparciu o opowiadanie „Tosia odkrywa czekoladę”, co bardzo zainteresowało dzieci, w tym: proceder wykorzystywania nieletnich do prac oraz wycinka lasów tropikalnych, a zwłaszcza informacje o tym,że nie wszędzie czekolada jest dostępna, bo jest po prostu za droga, w wyniku nieuczciwego handlu. Przy okazji zapoznano uczniów z etapami produkcji czekolady, od producenta do konsumenta. Pokazano mapę świata i kontynenty na których uprawia się kakaowce, obejrzano prezentację „Jak powstaje czekolada” oraz kraje, w których zjada się najwięcej czekolady w skali roku. Kraje Europy są liderami, np. Polska jest na „zaszczytnym” 10 miejscu-6.10 kg/os,w porównaniu: Szwajcaria-11.9 kg/os.
Na zakończenie wykonaliśmy deser bananowo – czekoladowy… Lekcja wyjątkowa i ważna została przeprowadzona pod kierunkiem p. Beaty Sierpińskiej i p. Danuty Dolińskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edukacja globalna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.